YERBA SANTA šamanský vykuřovací svazek

149 Kč 133,04 Kč bez DPH
Skladem

Tradiční posvátná bylinka amerických indiánů Yerba santa znamená v překladu doslova svatá bylina. Má podobné očistné a ochranné účinky jako bílá šalvěj. Při vykuřování šíří příjemnou a delikátní vůni, která zahřívá a rozjasňuje atmosféru. Její přátelská a milující energie pohlcuje a transformuje všechny negativní síly a energie. Přináší hluboké pocity klidu, míru, štěstí, lásky a bezpečí. Je sluníčkem pro duši.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Už jste někdy vstoupili do prostoru, ve kterém jste se necítili vůbec dobře?

Některé domy, místnosti, pokoje, ale i předměty, zvířata a osoby mohou vyzařovat špatné a negativní vibrace, které v sobě nahromadily. Tyto negativní energie mívají tendenci ulpívat a přetrvávat i dlouho poté, co je způsobilo. Vykuřováním sušených bylin a bylinných svazků, jako je bílá a modrá šalvěj, Svatá tráva, jalovec, rozmarýn, cedr aj. očistné byliny, můžete postiženou oblast snadno a jednoduše od těchto ulpělých energií vyčistit a zároveň si krásně provonět interiér čistými přírodními vůněmi!

Yerba santa (Svatá tráva, horský balzám, medvědí plevel) je nízký stálezelený keř, který se pěstuje v suchých horských oblastech v Kalifornii a Severním Mexiku. Po celá staletí je tato tradiční posvátná bylina indiánskými šamany vykuřována při slavnostních ceremoniích pro ochranu, očištění, léčení, duchovní sílu, odvahu, psychické schopnosti a nalezení svého vnitřního „já“. Svatá tráva je skvělá během meditací, věštění nebo kdykoliv, kdy je vyžadována hluboká duchovní očista. Přezdívá se jí také „přenosný chrám“, protože dokáže veškeré negativní vlivy účinně vytlačit a nastavit ochranné hranice.

Španělští kolonizátoři se o skvělých účincích posvátné Yerby santy dozvěděli prostřednictvím domorodých indiánů, kteří ji buď kouřili ve svých dýmkách míru, vykuřovali s ní a zároveň jí využívali i jako léčivku na řadu nemocí, jako je bronchitida, nachlazení, kašel, průjem a bolesti žaludku. Působí jako stimulant - snižuje únavu a přetížení. Zevně se listy aplikují na modřiny, kousnutí komáry nebo jako obklad proti otokům při výronech, podvrtnutí a zlomeninách kostí, při bolestech kloubů. Tonikum z listů pomáhá čistit krev, uklidňuje nervový systém, stimuluje mysl a podporuje chuť k jídlu.

Svatá tráva je i úžasná léčivá rostlinka na úrovni psychické, která pomáhá uvolňovat emoční bolest, jako smutek, zoufalství a deprese, rozpouští melancholii, čistí a otevírá čtvrtou - srdeční čakru.

YERBA SANTA sušené listy:

 • účinně čistí a vytlačuje všechnu negativní energii
 • poskytuje silnou ochranu
 • uvolňuje zablokovanou energii a rozpouští emocionální bolest
 • umožňuje duchovnímu tělu vrátit se zpět do rovnováhy
 • prostřednictvím jejího vonného dýmu se přesunete z materiální reality fyzického světa do jemné říše duchovnější existence
 • dodává odvahu a posiluje sebevědomí
 • povznášející vůně potěší nejen vaše smysly, ale otevře vaše srdce i duši čisté lásce, duchovnímu růstu a kráse
 • vyvolává mírumilovné pocity, přitahuje štěstí a úspěch
 • Yerbou santou můžete čistit a nabíjet všechny prostory, osoby, zvířata, předměty, drahé kameny, minerály, amulety a šperky
 • 100 % čisté pocházející z ekologického pěstitelství, chemicky neošetřené, ručně a láskyplně sbírané a volně sušené na slunci

Léčivé benefity: listy obsahují řadu flavonoidů, které se často používají ve farmaceutickém průmyslu k uvolňování hlenů (v první pol. 19 stol. zdravotnictví Spojených států přidalo Yerbu Santu na seznam oficiálních léků Spojených států). Lze si z nich uvařit čaj nebo připravit tonikum k úlevě od bolesti, pro zmírnění únavy i přetížení, přikládáním obkladů na rány ke snížení otoků při zlomeninách a pohmožděninách, při dýchacích a respiračních potížích, astmatech, při podráždění močové trubice.

Více se o Yerba santa a jejích účincích dozvíte na našem blogu.

Vykuřování:

Sušené listy Yerby santy můžete vykuřovat velmi snadno a jednoduše - stačí je jen na jednom konci zapálit, sfouknout a pohybem ruky rozdmýchávat dým kolem sebe a do okolního prostoru, dále je můžete pálit na uhlíku, ve vykuřovacích píckách, v kadidelnici, v miskách na šamanské svazky, v mušli, nebo přidávat do směsí  - dle vašeho vlastního uvážení. Dobře účinkuje ve směsích s bílou, růžovou a černou šalvějí, Palem Santem, rozmarýnem, jalovcem, černým kopálem, levandulí a dračí krví.  

Ať už vykuřujete prostory, předměty nebo osoby rozdmýchávejte vonný kouř pohybem ruky do čtyř světových stran - dosáhnete tak nejlepších léčebných a očistných účinků. Sever, jih, východ a západ představují čtyři živly a silného strážce duchů zvířat, které takto povoláte na pomoc.

 • Směr severu představuje Bílého buvola a prvek Země. Přináší ochranu a uzemnění, dává poznání života, smrti a znovuzrození.
 • Jih zastupuje kojota a prvek vody. Přináší chytrost a moudrost, ovládá emoce.
 • Východ symbolizuje orla a prvek vzduchu. Přináší prozíravost, inspiraci, ochranu, vyjasnění a vhled.
 • Západ pak patří medvědovi a prvku ohně. Přináší sílu, statečnost, odvahu, odhodlání a novou energii.

Vykuřujte Yerbou Santou, abyste odstranili negativní energie a přilákali energie dobré, podpořili radost a uzdravení, dodali si odvahu, nebo si prostě jen užili úžasnou vůni!

Doplňkové parametry

Kategorie: Vykuřovací svazky
Délka: 10-11cm
Latinský název: Eriodyction califormicum
Užití: Duchovní, Léčení a uzdravení, Ochrana, Posílení, Pro lásku, Silná očista
Váha: 20-24 g
Vůně: balzamická, bylinková, jemná, kořeněná, nasládlá, pryskyřičná, svěží, teplá
Země původu: USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: