Kopál bílý BLANCO PERU 20g

129 Kč 106,61 Kč bez DPH
Skladem

Zlatavě zářící pryskyřice bílého peruánského kopálu vydává při vykuřování velmi příjemnou, aromatickou a svěží vůni. Tato posvátná pryskyřice se domorodými kmeny tradičně vykuřuje při náboženských, obřadních a léčebných rituálech. Když kopál hoří, jeho vonný dým pročišťuje okolí, zahání zlo a negativní vibrace a přitahuje energie pozitivní. Jeho vůně posiluje a povzbuzuje tělo, uklidňuje mysl, zmírňuje příznaky stresu, napětí a deprese. Chrání a čistí auru, vyrovnává elektromagnetické pole. Přináší do života jas a zářivou sluneční energii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Peruánský bílý kopál - zdraví z Amazonie

Kopál je označení pro různé druhy přírodní pryskyřice z tropických stromů rodu Bursera. Slovo "kopál" je odvozeno od aztéckého „copalli“, které odkazuje na průhledné pryskyřice.

Pryskyřice bílého peruánského kopálu (copal blanco) se sklízí ze stromu Protium Crassipetalum v amazonském deštném pralese v Peru. Proces sklizně této charakteristické odrůdy se provádí řemeslníky z místních komunit podle původních starých technik a bez poškození stromu! Jedná se o pryskyřici nejvyšší kvality s příjemně aromatickou a svěží vůní, která je po staletí amazonskými indiány používána k tradičnímu léčení a vykuřování. Vykuřuje se zde pro vyčištění obydlí, zažehnání zla a nemocí. Používá se také k fermentaci a parfemaci tabáku do obřadních šamanských dýmek. Kouř z toho kopálu je bílý a vlní se. Někdy se mu přezdívá „bílá dáma“ a je považován za důkaz dialogu mezi nebem a zemí.

Toto zářivé kadidlo se vyznačuje krásnými zlatými slzami, které jsou od dob starověku domorodými kulturami považovány za nebeskou, posvátnou pryskyřici ztělesňující přítomnost božského. V mayské „knize moudrosti“ je napsáno, že kopál byl ze stromu života extrahován bohem Země a dán lidem jako dar. Inkové přiřadili bílou kopálovou pryskyřici slunečnímu bohovi Virakočovi a spalovali jí při svých náboženských obřadech na zlatých deskách jako obětní dar Slunci. Má harmonizační vlastnosti a přináší pozitivní energie s okamžitým účinkem na vnitřní pohodu. 

Vykuřování bílého kopálu:

 • pro očistné a ochranné rituály 
 • skvělý čistič negativních energií - čistí místo, prostor, osoby i předměty
 • zahání zlo a zlé duchy
 • přitahuje pozitivní, zářivé energie
 • používá se pro komunikaci s božskou říší
 • usnadňuje meditaci
 • fyzické a psychické léčení
 • jako obětina během posvátných rituálů a obřadních ceremonií
 • tradičně ho vykuřují šamané před každým ozdravným rituálem, aby se očistili a přidali pozitivní energii do atmosféry
 • propojuje s energiemi světla, přináší duševní jas a vnitřní rovnováhu
 • uvolňuje, uklidňuje, posiluje, harmonizuje
 • posiluje lásku
 • vonný dým z kopálu zmírňuje respirační onemocnění a poskytuje proti nim přirozenou ochranu
 • léčí a harmonizuje 3. čakru solar-plexus a 7. korunní čakru

Bílý kopál se pojí s elementem Ohně, planetou Slunce a Saturn, s jangovou mužskou energií a znameními Zvěrokruhu: Býk, Blíženci, Lev, Střelec a Váhy.

Kameny: jeho vůně skvěle rezonuje s růžovým andským opálem a pyritem.

Užití: čištění, ochrana, uvolnení, klid, mír, harmonie, pozitivní energie, vnitřní síla, povzbuzení, láska, štěstí, obnova, nové začátky, oslava, požehnání, inspirace, meditace, léčení.

Náš tip: Bílý kopál je kadidlo světla! Čistí auru, předměty, mysl a provoňuje prostory. Otevírá nové cesty a nové obzory. Skvěle se hodí pro pravidelné každodenní vykuřování. Abyste si vychutnali jeho dokonalé aroma, doporučujeme ho vykuřovat pozvolna na vykuřovací pícce. Během úklidového obřadu obnovuje pozitivní energii. Hodí se pro oslavu příchodu jara a letního slunovratu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: