Plátek MICA přírodní slída 2 ks, 6,5x6cm

93 Kč 76,86 Kč bez DPH
Skladem

Mica - tenký přírodní plátek slídy se v Japonsku používá k čistému a jemnému vykuřování vzácných dřev a bylin za pomocí uhlíku. Slídová destička má vynikající tepelně izolační vlastnosti a umožní vám tak pálit na uhlíku i agarové (oudové), santalové, guajakové a Palo Santo dřevo, která se přímo na uhlíku pálit jinak nedají. Výsledkem bude dokonale čistý aromatický zážitek. Plátek můžete používat opakovaně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní slídové destičky Mica (v Japonštině Gin-Yo -- „stříbrný list“) se tradičně používají v japonském umění obřadu vykuřování, známém pod názvem kōdō, neboli „cesta vůně“.

Některé druhy vzácných dřev, jako je agarové (oud), santalové, guajakové a Palo Santo se nedají spalovat na uhlíku, jelikož by se tak jejich vzácné vůně přímým žárem znehodnotily. Plátky Mica, položené na žhavý uhlík, mají vynikající tepelně izolační vlastnosti a zabrání tak přímému hoření a znehodnocení vašich vzácných vonných substancí. Díky nim tak docílíte optimální teploty pro jemné, čisté a pozvolné vykuřování většiny vonných dřev a některých druhů bylin

  • Mica plátky jsou vyrobeny z přírodní minerální slídy a lepené tvrzenou pryskyřicí
  • mají vynikají tepelně odolné a izolační vlastnosti
  • zabraňují přímému hoření a spalování vzácných vonných dřev a bylin přímo na uhlíku
  • vaše vonné substance, položené na plátku mica, se spalují jen pozvolna, čistě a velmi jemně, čímž docílíte dokonalého aromatického zážitku
  • můžete je používat na všechny druhy samozápalných uhlíků, ale i v kadidelnicích, které mají velké díry v sítech a jemné dřevěné štěpinky a bylinky by z nich propadaly, stejně tak i v elektrických kadidelnicích
  • skvěle se hodí pro vykuřování: agarového (oud) dřeva, santalového dřeva, cedrového dřeva, Palo Santo dřeva, guajakového dřeva, Bódhi tree, skořicové a styraxové kůry, styraxu, dračí krve, zázvoru, hřebíčku, levandule, badyánu, labdana, lékořice, heřmánku, máty, meduňky, bazalky a dalších bylin.
  • balení obsahuje dva plátky mica o velikosti 6,5 x 6 cm, které můžete ještě nůžkama nastříhat na menší čtverečky (o něco větší, než je váš uhlík)
  • při správném používání vám vydrží opakované použití - z tohoto důvodu nedoporučujeme na mica plátcích spalovat pryskyřice a pryskyřičné směsi (osobně jsme to zkoušeli a vůně je přímo úchvatná, ale pokud včas, ještě za tepla, neodstraníte vyhořelé pryskyřice z plátku dolů, tak za studena je už z něj těžce sundáte a zůstanou tam napálené).

Návod k použití: na dno vykuřovací misky nebo kadidelnice nasypte vrstvu izolačního písku, zapalte uhlík, nechte trochu rozhořet a položte ho na písek. Jakmile se rozhoří celý, položte na něj plátek mica a něj drobné množství zvolené vonné substance. V případě elektrických kadidelnic ho položte přímo na dno, na správnou teplotu zapnuté kadidelnice a na něj pak dejte příslušné množství vonných dřev, pryskyřice ,bylin nebo vykuřovací směsi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plátky a podložky
Materiál: přírodní slída
Velikost: 6,5 x 6 cm
Země původu: Japonsko
Vhodné pro: jemné spalování byli, pryskyřic, dřev a směsí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: