BÍLÁ ŠALVĚJ & KOPÁL vykuřovací svazek

189 Kč 156,20 Kč bez DPH
Skladem

Objevte kouzelnou moc vykuřování s bílou šalvějí a kopálem. Jedinečné spojení tradičních bylin v jednom vykuřovacím svazku s nesmírnou silou a energií. Vykuřovací svazek obsahuje čistou bílou šalvěj a je napuštěný vysoce kvalitní organickou pryskyřicí kopálu. Staří Mayové pálili kopál na ochranu proti černé magii, zlým duchům a uřknutí. Rituály vykuřování s bílou šalvějí a kopálem přinášejí do vašeho života klid, harmonii a dokonalou rovnováhu mezi jinovou a jangovou energií.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílá šalvěj (Salvia apiana) je stálezelený vytrvalý keř původem z jihozápadu Spojených států a severozápadního Mexika. Je jednou z nejposvátnějších indiánských bylin a nejoblíbenější očistné vykuřovadlo s řadou dalších skvělých účinků. Tato mocná bylinka se vyznačuje specifickou vůní, která při vykuřování velmi rychle očistí a vydezinfikuje nejen prostory, atmosféru, předměty a osoby od negativních vlivů, ale také čakry a emoce. Přitahuje pozitivní energii, uvolňuje mysl a pozvedává vědomí. Vnáší světlo a jas do života.

Domorodými indiánskými kmeny je bílá šalvěj od pradávna hojně využívána k léčení a obřadnému vykuřování. Tradičně je spalována při očistných, léčebných, ochranných a obřadních ceremoniích. Odstraňuje stagnující energii, obnovuje rovnováhu, posiluje ducha, přináší světlo, radost a chuť do života. Přivolává síly dobra, pozvedává ducha a rozšiřuje vědomí. Osvěžuje a regeneruje mysl, posiluje paměť, zahání stres, rozptyluje zlobu a hněv, zklidňuje nervovou soustavu. Pomáhá na cestě k dosažení moudrosti a duševní čistoty. Její energie je mužská - jangová. Vykuřování bílou šalvějí se připisují v lidové medicíně i léčivé účinky (latinský název "salvia" je odvozen od slova "léčit") - ulevuje od bolesti v krku a nachlazení.

Kopál bílý (Protium copal) - Kopál je po staletí používán v různých rituálech, meditacích a magických praktikách pro své významné duchovní a energetické vlastnosti. Bílý kopál  se často spaluje jako součást rituálních vykuřovacích ceremonií a řadí se již od dob starých Mayů k vykuřovadlům nejvyšší kvality. Jeho kouř má za úkol očistit a posvětit prostor, odstranit negativní energie a přinést klid a světlo. Vyznačuje se svěží citrusovou vůní s jemnými balzamickými a prohřívajícími tóny čisté pryskyřice, která pozvedává náladu a projasňuje mysl. Energie kopálu je ženská - jinová.

Staří Mayové věřili, že kopál má schopnost komunikovat s bohy a duchovními entitami. Používali ho při náboženských obřadech a meditacích, aby dosáhli hlubšího spojení s duchovním světem. Věřili i v jeho léčebné vlastnosti a používali ho k léčení různých nemocí, zejména když byl spalován jako vykuřovadlo. Byl používán pro léčení různých dýchacích potíží, jako je astma, bronchitida a nachlazení a považoval se za prosředek, který může pomoci uvolnit dýchací cesty.

Aztékové byli další kulturou, která používala kopál v rámci svých náboženských a rituálních praktik. Kopál byl považován za dar bohům a byl často používán jako oběť při náboženských ceremoniích. Aztékové také spalovali kopál jako vykuřovadlo při rituálních očištěních a meditacích k zahánění zlých duchů, na ochranu proti černé magii a uřknutí.

Bílý kopál je spojován s pozitivní energií, světlem a čistotou. Používá se k posvěcení nových domů, projektů a důležitých událostí. V Mexiku a Peru se dodnes vykuřuje pro přitažení štěstí, prosperity, na vyčištění a ochranu domova před nepříznivými energiemi, neštěstím a negativními událostmi. Často je používán i jako součást léčebných rituálů pro nemocné, protože jeho kouř má schopnost odstraňovat negativní vlivy spojené s nemocí a podporovat proces uzdravení. Kopál je také spojován s úlevou od stresu a úzkosti. Jeho aroma je považováno za uklidňující a povzbuzující duševní klid.

Spojením dvou mocných magických bylin bílé šalvěje a pryskyřicí černého kopálu získáte skvělý nástroj pro vaši duchovní praxi a k vyrovnání ženského a mužského principu.

  • Naše šamanské vykuřovací svazky dovážíme přímo z Kalifornie.
  • Vyznačují se prvotřídní kvalitou a čistotou.
  • Bylinky pocházejí z farem ekologického pěstitelství, jsou chemicky neošetřené, ručně a láskyplně sbírané a volně sušené na slunci.
  • Jsou vytvořeny s láskou a péčí, aby vám přinesly autentický zážitek z tradičního vykuřování.

Vykuřování:

Šamanské svazky můžete vykuřovat velmi snadno a jednoduše - stačí je jen na jednom konci zapálit, sfouknout a pohybem ruky rozdmýchávat dým kolem sebe a do okolního prostoru, dále je můžete pálit na uhlíku, ve vykuřovacích píckách, v kadidelnici, v miskách na šamanské svazky, v mušli, nebo přidávat do směsí  - dle vašeho vlastního uvážení. Dobře účinkuje ve směsích s bílou, růžovou a černou šalvějí, Palem Santem, rozmarýnem, jalovcem, černým kopálem, levandulí a dračí krví.  

Ať už vykuřujete prostory, předměty nebo osoby rozdmýchávejte vonný kouř pohybem ruky do čtyř světových stran - dosáhnete tak nejlepších léčebných a očistných účinků. Sever, jih, východ a západ představují čtyři živly a silného strážce duchů zvířat, které takto povoláte na pomoc.

  • Směr severu (Sweetgrass - sladká tráva) představuje Bílého buvola a prvek Země. Přináší ochranu a uzemnění, dává poznání života, smrti a znovuzrození.
  • Jih (Cedr) zastupuje kojota a prvek vody. Přináší chytrost a moudrost, ovládá emoce.
  • Východ (Tabák) symbolizuje orla a prvek vzduchu. Přináší prozíravost, inspiraci, ochranu, vyjasnění a vhled.
  • Západ (Bílá šalvěj) pak patří medvědovi a prvku ohně. Přináší sílu, statečnost, odvahu, odhodlání a novou energii.

Vykuřujte šamanskými svazky, abyste odstranili negativní energie a přilákali energie dobré, doplnili životní sílu, prohloubili své vědomí a podpořili radost a uzdravení!

Doplňkové parametry

Kategorie: Vykuřovací svazky
Délka: 10-11cm
Latinský název: Protium copal, Salvia apiana
Užití: Harmonizace, Meditace, Ochrana, Posílení, Projasnění, Prosperita, Proti stresu, Silná očista, Štěstí a radost, Uvolnění, uklidnění
Vůně: aromatická, balzamická, bylinkově kořeněná, citrusová, čistá, dřevitá
Země původu: USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: