Benzoe Sumatra Gold 20g

159 Kč 131,40 Kč bez DPH
Skladem

Benzoe ze Sumatry pomáhá k dokonalému uvolnění a relaxaci! Zklidňuje mysl i emoce, zbavuje stresu, napětí a hojí citová zranění. Pryskyřice sumaterské benzoe vydává při vykuřování líbeznou, sladce balzamickou vůni s tóny vanilky, mandlí, karamelu a medu. Navozuje pocity důvěry a bezpečí. Posiluje a harmonizuje nervový systém, rozptyluje hněv a čistí hlavu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pryskyřice benzoe (tzv. benzoin) se získává z mízy 6-ti a více letých stromů z čeledi styraxovitých, které dorůstají do výšky až 20 metrů.

Existují dva běžné druhy benzoe: benzoe Siam a benzoe Sumatra.

 • Benzoe Siam je získávána ze stromů rodu Styrax tonkinensis, který roste v Thajsku, Laosu, Kambodži a Vietnamu.
 • Benzoe Sumatra je z rodu Styrax benzoin, který roste převážně na Sumatře, Jávě a Borneu. Obě pryskyřice se od sebe poněkud liší - složením, barvou i vůní. Obě obsahují balzamickou kyselinu benzoovou, sumaterský druh navíc i kyselinu skořicovou.

Benzoe pryskyřice je po staletí velmi oblíbenou vonnou substancí pro výrobu parfémů a kosmetiky.V Arábii je často přidávána do vonných kadidlových směsí (bakhoorů).  Pryskyřice je také velmi populární ve smíšených typech japonských, čínských a indických kadidel. Ruská a pravoslavná církev používá pryskyřici z benzoe jako hlavní složku pro výrobu tradičního církevního kadidla. Své využití našla benzoová pryskyřice i ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu, kde se přidává do sladkých nápojů, bonbonů, pudinků, želatin a žvýkaček.

Staří Egypťané mleli benzoe na jemný prášek a přidávali do vykuřovacích směsí spolu s borovicí, jalovcem, galbanem a cypřišem. V Malajsii se benzoe tradičně vykuřovalo k odhánění zlých duchů a pro slavnostní účely. Přidávalo se i do vykuřovacích směsí, které svým vonným dýmem doprovázely zemřelé duše do nebe. V polovině 16. století přivezli obchodníci s kořením benzoe do Anglie a sloužilo zde k výrobě suchých parfémů, z nichž jeden nosila královna Alžběta I.

Později začalo benzoe hrát terapeutičtější roli. Pryskyřice byla spalována, aby ulevila všem stavům souvisejícím s dýcháním, včetně kašle, bronchitidy, astmatu, chřipky a nachlazení. Zároveň se používala jako prevence, k čištění a dezinfekci vzduchu a ochraně před infekcemi.

Představujeme vám krásné zlatavé „mandle“ pryskyřice benzoe ze Sumatry, v mimořádně čisté, prémiové kvalitě. Při vykuřování vydává hebkou, sladce balzamickou vůni s hlubokými vanilkovými tóny, které pozvolna ustupují jemným karamelovým, skořicovým a medovým akcentům.

Můžete se těšit na úžasný voňavý zážitek plný uvolnění, relaxace a harmonie!

Pryskyřice Benzoe Sumatra - účinky při vykuřování:

 • výrazné uklidňující a sedativní vlastnosti - zmírňuje stres, deprese a stavy úzkosti
 • zklidňuje mysl i emoce, hojí citová zranění, pomáhá zvládat smutek a žal
 • uvolňující, povznášející, oteplovací, harmonizační, relaxační
 • navozuje pocity bezpečí, obnovuje důvěru, rozptyluje hněv, čistí hlavu
 • pomáhá uvést nervový systém do normálu
 • zlepšuje koncentraci a vůli, aktivuje fantazii a inspiraci
 • přitahuje úspěch a prosperitu
 • povzbuzující, stimulační, afrodiziakální
 • ochrana, očista od negativních energií, rozpouští energetické blokády, odvádí zlé duchy
 • astrální cestování, meditace, může otevřít uzavřeného ducha trpícího sobectvím, podporuje velkorysost
 • aromaterapie - pro všechny stavy související s dýcháním, včetně kašle, astmatu, alergií, chřipky a nachlazení. Benzoinová pryskyřice má antiseptické a diuretické vlastnosti a poskytuje při nich rychlou úlevu. Doporučujeme pouze k vnějšímu užití!!!
 • provonění, čistění a dezinfekce místností s antibakteriálními účinky

Benzoe posiluje mužskou stránku a je symbolicky spojeno s bohyněmi Venuší, Afroditou a Mut, planetárně se Sluncem, s elementem Vzduch a znameními zvěrokruhu: Beran, Býk, Lev, Panna, Váhy a Ryby.

Benzoe můžete kombinovat dle vlastní libosti -- dobře se mísí téměř se vším. Ideální kuřidlo na večer a do pošmourného počasí. Navozuje klidný spánek.

Náš tip:

benzoe doporučujeme zahřívat spíše pozvolna ve vykuřovacích píckách nebo kadidelnicích. Na uhlíku produkuje velmi hojný, sladký, ale lehce štiplavý kouř. Proto raději použijte i plátek mica.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: