Myrha OMÁN EXTRA PREMIUM

199 Kč 164,46 Kč bez DPH
Skladem

Prvotřídní vůně vzácné myrhové pryskyřice je silným pomocníkem pro zklidnění mysli. Myrha je spolu s kadidlem jednou z nejstarších a nejznámějších aromatických látek oceňovaných pro její bohatou a dlouho přetrvávající vůni se silnými očistnými, léčivými, hojivými a blahodárnými účinky na tělo i duši. Karamelově zbarvená ománská odrůda pochází z myrhovníků rostoucích v pohoří Dhofar na hranicích mezi Ománem a Jemenem, které produkují nejkvalitnější myrhu na světě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Posvátná vůně ománské myrhy vás zavede do hloubky vašeho nitra k samotnému prameni bytí. Vykuřování myrhy odstraňuje vnitřní napětí a navozuje stav hlubokého klidu a míru. Pod jejím vlivem ztrácejí váhu všechny staré rány, bolesti, emocionální zranění a traumata z minulosti. Kouř z ománské myrhy se vyznačuje velmi intenzivní vůní, s jemnými dřevitými, kořeněnými, sladce balzamickými podtóny, ve kterých najdete stopy smyslné vanilky a hořkých mandlí.

Myrhová pryskyřice se sklízí z nižších, křovinatých stromů rodu myrhovníků, rostoucích na území Středního východu a severovýchodní Afriky.

Od dob starověku je společně s kadidlem obchodována a ceněna, jako vzácná komodita. Myrha, kadidlo a zlato byly dary Tří králů při narození Ježíše. Myrha zde symbolizovala odhodlání člověka usilovat o dobro. V antice se myrha z tohoto důvodu s oblibou vykuřovala pro ochranu bohů před zlem a pro jejich požehnání. Ve starověkém Egyptě byla používána k balzamování a je hlavní složkou tradičního egyptského chrámového kadidla Kyphi. V Ajurvédě a TČM se dodnes využívá k léčení dutiny ústní, zubů a dásní, kožních onemocnění, při zažívacích obtížích a pro posílení imunitního systému.

Vykuřování myrhy:

  • ochrana, očištění, uzemnění, léčení, meditace
  • myrha je od pradávna považována za posvátnou vonnou substanci, která povzbuzuje a posiluje lásku
  • je zasvěcena fyzickému tělu a zemi (kadidlo je zasvěceno duši a nebi)
  • přináší radost, úspěch a požehnání
  • zbavuje centrální nervový systém všech zátěží a duchovních toxinů - působí harmonizačně na slezinu a slinivku se schopnostní vnést hluboko do vaší mysli uvolnění, klid, mír a pokoj
  • pozvedává náladu, prohřívá, ulevuje od stavů napětí a nahromaděných stresů, smutku i žalu, utěšuje rozbouřené emoce
  • dodává našemu Já schopnost být v harmonickém vztahu samo se sebou i s vnějším vesmírem a tím otevírá cestu a prostor k dokonalému zdraví
  • má teplou a suchou povahu a je známá svými antibakteriálními, protiplísňovými a protizánětlivými účinky
  • je oceňována pro její příznivé působení na zažívací systém, játra, ženské pohlavní orgány, vnitřní sekrety, snižování cholesterolu, jako ochrana proti kornatění cév, tepen a proti infarktu. Vůně myrhy uklidňuje i posiluje nervy a uvádí do rovnováhy krevní oběh

Myrha posiluje ženskou stránku a je symbolicky spojena s bohyní Isis, slunečním bohem Ra, planetárně se Sluncem, Měsícem, Merkurem, Marsem a Saturnem, s elementem vody, znameními zvěrokruhu Býk, Panna, Štír, Vodnář, Rak a Ryby.

Magické užití: láska, ochrana (i proti nemocem), čistění, přírodní dezinfekce, léčení, meditace, uzemnění, vnitřní klid, duševní mír a pohoda, vnitřní rovnováha, sebevědomí, afrodiziakum, smyslnost, erotika, hluboký a klidný spánek

Náš tip: Myrhu kombinujte ve směsi s kadidlem, výrazně se tak zesílí očistné a ochranné účinky obou pryskyřic. Tuto směs můžete používat i pro čištění kamenů a amuletů. Ideálně se hodí v zimním a vánočním období. Prohřeje a navodí krásně slavnostní atmosféru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: