VODA vykuřovací směs elementů 20g

Voda symbolizuje smysly, podvědomí, minulost, vzpomínky a citlivost. Voda má v sobě tvrdost i měkkost a je mocná.
Váha
20g
Značka
Vykurovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 139 Kč
Cena bez DPH 115 Kč

Ženský prvek voda je stále v pohybu. Teče a šplouchá, burácí a padá shora jako vodopád, nebo se neviditelně vypařuje k nebi.

Voda symbolizuje smysly, podvědomí, minulost, vzpomínky a citlivost. Voda má v sobě tvrdost i měkkost a je mocná.

"Zatímco se chystám zapálit tento oheň, nalézám kontakt se svými pocity. Akceptuji, že jsou v neustálém pohybu, dají se snadno ovlivnit a nejsou předpověditelné. Jsem si vědom(a) síly svých emocí a jsem k nim vnímavý(á). Jsem schopen(a)  si je i užívat, ale nenechám se jimi unášet jako papírová lodička proudem."

složení: elemi, iris kořen, jasmín, rozmarýn, atd..

Alternativní zbožízobraz vše

Aténa závěsná kadidelnice 15cm
1 275 Kč
Kadidelnice Symboly štěstí mosaz
1 105 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru