Sluneční chrám 20g

Posvátná vykuřovací směs se skládá z prvotřídních kadidel po vzoru starých Mayů, Inků a Aztéků. Sametová a hřejivá vůně této harmonicky vyvážené směsi pohladí a zcela okouzlí vaše smysly.
Váha
20 g
dostupnostskladem
Cena s DPH 192 Kč
Cena bez DPH 159 Kč

Staří Mayové, Inkové, Toltékové a Aztékové velice uctívali kult Boha Slunce. Slunce pro ně bylo důležité při všech matematických výpočtech (určování času, kalendář, astrologie apod.). Největší chrámová sluneční pyramida byla objevena v Mexiku v posvátném městě Teotihuacán.

Vykuřování sluneční chrámové směsi:

  • ochrana a očištění od všech negativních vlivů a energií
  • velice příjemná, balzámovitá a sladká vůně s nádechem vanilky vás zcela okouzlí, pohladí a zahřeje na duši
  • výrazně uklidňuje, harmonizuje, odstraňuje napětí a hodí se k léčbě silného stresu i depresí
  • exotika, smyslnost, láska, erotika, uvolnění, klid a mír
  • blahodárné léčivé účinky na zraněnou duši, zlomená srdce a zklamání v lásce
  • posiluje životní energii
  • směs je energeticky spojena se Sluncem, slunečními bohy a všemi znameními zvěrokruhu. Nezapomeňte si tuto směs zapálit v den vašich narozenin - uctíte tak dar života, Slunce i Matku Zemi.

Náš tip: k vytvoření okouzlující, milostné a romantické atmosféry zapalujte tuto směs na večer a noc

Složení: černý kopál, guajakové dřevo, kopajvový a peruánský balzám, aj.

Příslušenství k dokoupení

Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Avallé závěsná kadidelnice 15cm
627 Kč
Vykuřovací miska z mosazi nízká
269 Kč
Miska k vykuřování se zlatými ornamenty velká
534,-
507 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru