Máta peprná BIO esenciální olej 5ml

>
Máta peprná BIO 100 % přírodní esenciální olej nejvyšší kvality. Osvěžující mentolová vůně máty stimuluje mysl, ulevuje od stresu a napětí, uvolňuje dýchací cesty, osvěžuje a ulevuje od bolesti namožených svalů.
Váha
5 ml
dostupnostskladem
Cena s DPH 135 Kč
Cena bez DPH 112 Kč

Mentha piperita

  • 100 % přírodní BIO esenciální olej nejvyšší kvality
  • bez umělých a syntetických přísad a konzervantů
  • Způsob kultivace: kontrolované ekologické zemědělství
  • Země původu: Paraguay
  • Způsob zpracování: destilací vodní páry z květů rostliny
  • Vůně: osvěžující, chladivá, výrazně mentolová
  • Stejně jako levandulový olej, by ani mátový olej v prvotřídní kvalitě neměl chybět v žádné domácnosti. Jeho vynikající účinky na uvolnění dýchacích cest a na namožené svalstvo zná asi každý. Napomáhá při všech virových a respiračních onemocněních, ochlazuje pokožku a odstraňuje z těla napětí, snižuje horečku, zmírňuje bolesti hlavy, včetně migrén. Stimuluje mysl, ulevuje od stresu a napětí, zbavuje únavy, osvěžuje ducha a zlepšuje koncentraci. Ulevuje při zažívacích a trávicích obtížích, stimuluje žlučník a žluční sekreci. Dezinfikuje dutinu ústní, ulevuje od bolesti zubů. V kosmetice zmírňuje podráždění, svědění a zarudnutí pokožky - používá se při dermatitidě, akné, spálené pokožce, mastných vlasech, kousnutí hmyzem. V aromalampě nebo vonném difuzéru zlepšuje koncentraci, stimuluje ospalou či znuděnou mysl a osvěžuje vzduch.
  • Použití: aromaterapie, aromalampa, vonné difuzéry, aroma náhrdelník, vykuřování, sauna, inhalace, lze přidávat do koupelí, masážních olejů, na výrobu vlastních parfémů, kosmetických přípravků, osvěžovačů vzduchu apod.
  • Tón: srdce i hlava
  • Zkuste vlastní vonnou kompozici: cedr (základ) + sladký pomeranč (srdce) + máta (hlava)

Upozornění a kontraindikace: může dráždit pokožku i sliznice, proto používejte v nízkých koncentracích a raději ředěný (do koupelí přidávejte jen pár kapek a vhodně zředěný). Nedoporučuje se užívat v těhotenství, kojení a u dětí mladších šesti let.

Náš tip

Pokud v létě rádi sedíte na zahradě, přidejte do mističky s vodou pár kapek mátového oleje pro odpuzení dotěrného hmyzu.

Alternativní zbožízobraz vše

Óm aromalampa a lampička
798 Kč
Aromalampa Květ života modrá
410 Kč
Aromalampa Květ života černá
410 Kč
Aromalampa Květ života fialová
410 Kč
Éterické oleje

ÉTERICKÉ OLEJE

Co jsou éterické oleje?

Slovo éterické je odvozeno z řeckého aiter, tzn. vysoký vzduch, a znamená nebeský a lehce prchavý. Každý olej má svou vlastní vonnou osobitost, svůj vlastní charakter, svou vlastní jemnohmotnou energii. Skrývá v sobě vonné látky, které se nacházejí ve formě velmi malých olejových kapiček v různých částech rostliny (květy, listy, stonky, semena, dřevo nebo kořeny). Ty jsou pak rostlinám různými způsoby odnímány, aby mohly být zpřístupněny člověku.

Éterické oleje jsou vysoce koncentrované a neměly by být nikdy používány neředěné. Mohou způsobit alergie, podráždění pokožky, a při vnitřním užívání dokonce silné otravy - proto by měly být vždy uchovány na místě mimo dosah dětských ruček! Při správném použití nejsou éterické oleje příčinou žádných vedlejších účinků.

Způsoby užití esenciálních olejů.

Pro všechny níže navrhované postupy užití platí: „Méně je více"

Aromalampy: Éterické oleje působí prostřednictvím dýchacích orgánů velmi silně, zvláště prostřednictvím čichu, na celé lidské tělo. Jednotlivé účinné látky těchto olejů jsou přijímány v nejjemnějších vonných molekulách plícemi, a z nich se dostávají do krevního oběhu. Ten je dopravuje na příslušná místa v organismu. Přes naše čichové pole v horní oblasti dutiny nosní se vonné látky dostávají přímo do mozku a jejich vliv na náš limbický systém (oblast pocitů) je okamžitý. Tím jsou ovlivněny naše duševní stavy.

Aromalampa by měla být používána s dostatečným množstvím vody, aby se éterické oleje nezahřály na více než 40°C.

Koupele: Éterické oleje nejsou rozpustné ve vodě.  Z toho důvodu potřebujeme nějaký emulgátor, který si připravíme. Nejlepšími a nejpříjemnějšími emulgátory pro použití v koupeli jsou buď pohár dobré šlehačky nebo 2-3 polévkové lžíce medu. V emulgátoru nejdříve rozmícháme éterický olej a celek potom vmícháme do vody na koupání.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Vtírání / masáže: Éterické oleje by měly být před kontaktem s pokožkou vždy přimíchány do nějakého základního, nosného oleje a zředěny. Tato směs se pak vtírá či vmasírován a působí prostřednictvím pokožky na hlubší tkáňové vrstvy, resp. svaly a orgány.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Inhalace: K inhalaci používejte buď nějaký inhalátor nebo misku horké vody (event. i slabý čaj, např. heřmánkový) a ručník jímž můžete nad miskou přikrýt hlavu, aby se pára příliš rychle neztrácela. Též si připravte pár kapesníků, protože hodně olejů působí silně na uvolňování hlenů. Vždy do horké vody kápněte jen jednu, nanejvýše dvě kapky příslušného oleje a inhalujte asi 10-20minut.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Obklady / zábaly: Pro tyto účely jsou éterické oleje (5-10 kapek na 1 litr) rozpouštěn s nějakým emulgátorem v malé misce vody, do ní pak namočíme šátky nebo obklady, vyždímáme,  a přiložíme nebo omotáme kolem ošetřovaných míst. Dávkování můžete přizpůsobit dle svým vlastním zkušenostem a potřebám.

Při akutních zánětech nikdy nepracujte s obklady nebo zábaly! A zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

nahoru