ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ BIO esenciální olej 5ml

209 Kč 172,73 Kč bez DPH
Skladem

Šalvěj lékařská BIO 100 % přírodní esenciální olej nejvyšší kvality. Typická, várazně kořeněná a bylinková vůně šalvěje působí jako účinný uklidňující prostředek na nervovou soustavu a má velice široké spektrum léčivých a uzdravujících vlastností, proto by šalvějový olej neměl chybět v žádné domácí lékarničce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Salvia officinalis

  • 100 % přírodní BIO esenciální olej nejvyšší kvality
  • bez umělých a syntetických přísad a konzervantů
  • Způsob kultivace: kontrolované ekologické zemědělství
  • Země původu: Jižní Dalmácie - Chorvatsko (nejkvalitnější druhy léčivé šalvěje pochází právě z této oblasti)
  • Způsob zpracování: destilace vodní párou kvetoucích natí
  • Vůně: šalvěj se vyznačuje vlastní, specifickou vůní, která je výrazně kořeněná, bylinková, slabě dřevitá, s balzámovitě pryskyřičnými podtóny, které jsou podobné vůni borovice

Tato dokonale vyvážená vonná kompozice se skládá ze dvou přísad - 100% BIO éterických olejů čistě přírodní skořice a červeného pomeranče. Spolu tak tvoří harmonickou kombinaci s příjemně teplou a exoticky sladkou vůní, která je ideálně vhodná pro použití v chladnějších dnech podzimu a zimy. Navozuje přátelskou a uklidňující, prohřívající a sváteční atmosféru. Skvěle se hodí v čase adventu a vánočních svátků. Vaše domovy provoní a prosvětlí tou pravou vánoční vůní. Dodává dobrou náladu, povzbuzuje, harmonizuje a navozuje pocity dokonalého štěstí a domácí pohody.

  • Název šalvěje pochází z latinského slova salvare, čož znamená zachránit - uzdravovat. Šalvěj lékařská je od nepaměti hojně využívána pro své širokospektrální léčivé a hojivé účinky v lidovém léčitelství. Již starými Římany byla označována za bylinu posvátnou. Proto by šalvějový olej neměl chybět v žádné domácí lékarničce. Skvěle se hodí pro uklidnění a posílení nervového systému. Přezdívá se mu též ženský olej, protože je velice účinný při řešení všech ženských hormonálních problémů (od menstruačních obtíží, nepolodnosti, sexuálního nezájmu až po problémy s menopauzou). Je slabým afrodiziakem s výrazně uklidňujícími účinky na citovou a emocionální oblast. Léčí deprese, smutek, úzkosti, strachy, obavy a citová zranění z minulosti. Posiluje celkovou imunitu, játra, ledviny a močové ústrojí. Pročišťuje lymfatické cesty, zlepšuje trávení a povzbuzuje chuť k jídlu. Šalvějová silice má výrzaně hojivé, dezinfekční a lehce svíravé účinky, čímž je skvělým pomocníkem při krvácení dásní, bolestech zubů a zánětlivých problémů v dutině ústní. Chrání vaše buňky před oxidačním poškozením a tím vám prodlužuje život. Podporuje růst vlasů, hojí rány, citlivou a zarudlou pokožku, zlepšuje její elasticitu a vyhlazuje vrásky.
  • Použití: aromaterapie, aromalampa, vonné difuzéry, aroma náhrdelník, vykuřování, sauna, inhalace, lze přidávat do koupelí, masážních olejů, na výrobu vlastních parfémů, kosmetických přípravků, osvěžovačů vzduchu apod.
  • Tón: vsrdce i hlava
  • Zkuste vlastní vonnou kompozici: benzoe (základ) + šalvěj lékařská (srdce) + bergamot (hlava)

Upozornění a kontraindikace: nepoužívejte v těhotenství a pro děti do tří let, nedoporučujeme použít neředěný přímo na kůži a do koupelí, při vnitřním užití dbejte zvýšené opatrnosti a před jeho vnitřním užitím se nejprve poraďte se svým ošetřujícím lékařem nebo lékárníkem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální BIO oleje
Objem: 5 ml
Užití: Harmonizace, Léčení a uzdravení, Posílení, Štěstí a radost, Uvolnění, uklidnění

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: