ZEMĚ vykuřovací směs elementů 20g

Země je symbolem pevného kontaktu s realitou, pečlivosti, vytrvalosti a úspěchu. Na úrovni povahových rysů symbolizuje země statečnost, spolehlivost, vůli a schopnost dotahovat věci do konce.
Váha
20g
Značka
Vykurovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 139 Kč
Cena bez DPH 115 Kč

Země patří k ženským elementům. Ze země pochází všechen život. Dává nám jídlo, suroviny pro oblečení, pro střechu nad hlavou, pro získání energie a pro vše ostatní, co je podstatné pro naše přežití.

Země je symbolem pevného kontaktu s realitou, pečlivosti, vytrvalosti a úspěchu. Na úrovni povahových rysů symbolizuje země statečnost, spolehlivost, vůli a schopnost dotahovat věci do konce.

"Zatímco zapaluji tento oheň elementu Země, uvědomuji se své schopnosti a talent, který pochází z to tohoto prvku a věci, které chci realizovat. Představuji si do všech podrobností jaké kroky jsem k tomu učinil a ještě učiním a nechávám vyvstat žádaný výsledek před očima."

složení: kadidlo, puškvorec, pačuli, atd..

Alternativní zboží

Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru