Řecké chrámové kadidlo MASTIX vykuřovadlo

94 Kč 77,69 Kč bez DPH
Skladem

Ponořte se do tradiční vůně řeckého ostrova Chios - lehké, osvěžující a citrusové vůně pryskyřice stromů pistácie lentišek, známé též pod názvem mastix. Při vykuřování se vyznačuje magickou a zářivou vůní samotného Slunce. Je to dokonale čistá vonná substance, nesoucí v sobě poselství světla, radosti, lásky a štěstí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Teplo, slunce, bílé písčité pláže, azurové moře a omamná vůně exotických květin navozujících dokonalé pocity radosti, štěstí, pohody, relaxace, svěžesti, svobody a volnosti - to vše jsou řecká chrámová kadidla.

Krásné, vznešené, čisté a svěží vůně vzácných exotických květin a prvotřídního kadidla přinášejí do vašich domovů nádech lehkosti a hlubokého uvolnění.

Řecká chrámová kadidla jsou ručně vyráběna mnichy v klášterech na Svaté hoře řeckého poloostrova Athos. Při jejich výrobě se používají staré, původní a tradiční receptury, které sahají až do doby vzniku prvního křesťanství v Řecku - do doby vlády svatého císaře Konstantina I.

Více o historii, způsobu výroby a návodu k vykuřování řeckých kadidel se dozvíte zde.

Řecké chrámové kadidlo Mastix:

  • mastixová pryskyřice se získává ze zelených stromů pistácie lentišek, rostoucích v jižní části řeckého ostrova Chios - vyznačuje se měkkostí, nazlátle žlutou barvou, připomínající slunce a zcela mimořádnou vůní, s výrazně uklidňujícími a projasňujícími účinky
  • vůně mastixu jezářivá, oslňující, plná hřejivého tepla a života, příjemně balzamická, při tom svěží, očistná a vonící po citrusech, s květinovými a dřevitě pryskyřičnými podtóny
  • při vykuřování vydává mastix příjemný kouř, který rychle zaplní vás i vaše prostory líbeznou vůní se silnými očistnými a projasňujícími účinky, které léčí všechna citová a emocionální zranění
  • mastixová guma se používá již od dob starověkého Egypta a to nejen pro účely vykuřování a aromaterapie, ale i k léčení. Dále jako kosmetická přísada,  tmel a pro ladění hudebních nástrojů. Pro její měkkost jí můžete žvýkat místo žvýkačky, má antibakteriální účinky, osvěžuje dech a posiluje dásně, navíc příznivě ovlivňuje trávicí systém. Její vnitřní použití je v přiměřeném množství zcela bezpečné - běžně se v Řecku přidává, jako přísada do cukrovinek a sladkých pokrmů
  • čistota, svěžest, ochrana, osvobození ducha a mysli od všech nežádocích energií, posílení, projasnění, povzbuzení, naděje, obnova životní síly a energie, energetická cvičení, evokace, meditace

Přednosti řeckých chrámových kadidel: 

  • Excelentní kvalita a prvotřídní řemeslné zpracování použitých vonných substancí - základní směs sestává z vysoce kvalitního kadidla a myrhy, pocházejících z nejlepších oblastí Orientu a výběrových druhů esenciálních olejů.
  • Bohatý výběr až 31 druhů zcela originálních a harmonicky vyvážených vůní vzácných exotických květin, z nichž každá má svůj jedinečný a osobitý charakter, nezaměnitelnou vůni a vyznačuje se mimořádnou lehkostí, čistotou a svěžestí. 
  • Při hoření jsou řecká kadidla téměř bezkouřová, vhodná i pro místnosti s požárními senzory a pro alergiky na kouř - ideální osvěžovač vzduchu a pohlcovač pachů vhodný i všude tam, kde máte domácí zvířata. 
  • I přes to, že jsou kadidla téměř bezkouřová, naplní rychle vaše prostory krásně intenzivní a zcela autentickou vůní, která dokonale vyčistí okolní atmosféru - i vás, od všech nežádoucích a negativních energií.

Náš tip

K dosažení téměř bezkouřového efektu spalujte řecká kadidla v pícce k vykuřování - tedy bez použití uhlíku a za pomocí čajové svíčky. Kadidla pálená na uhlíku vám budou trochu kouřit vždycky - doporučujeme používat rychlozápalné uhlíky z Řecka, které jsou ve vysoké a čisté kvalitě, bez zápachu.

Více o historii, způsobu výroby a návodu k vykuřování řeckých kadidel se dozvíte zde

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: