Jantar 20g

Succinum. Jantar má posilující účinky při únavě, vyčerpání a nervovém vypětí. Odstraňuje strach a vykuřuje se také pro léčení. Pryskyřice jantaru je velmi staré vykuřovadlo se silnou, bylinně kořeněnou vůní.
Váha
20 g
dostupnostskladem
Cena s DPH 139 Kč
Cena bez DPH 115 Kč

Succinum

Jantar je milióny let stará, zkamenělá pryskyřice listnatých a jehličnatých stromů, hojně se vyskytující na pobřeží Baltického moře.

Vyznačuje se silnou, bylinně kořeněnou vůní a hoří červenomodrým plamenem.

Ionizuje vzduch a tím ho silně pročišťuje. Má podpůrné a posilující účinky při únavě, vyčerpání a nervovém vypětí. Již staří Řekové si povšimli jeho elektrostatických a léčivých vlastností.

Jantar dále odstraňuje strach a deprese. Má též silně ochranný účinek, který mu v Pobaltí přinesl pojemnování "giniti" a v Prusku "gentar", což znamená chránit či bránit.

  • Amulety a vykuřování
  • Očista
  • Ochrana
  • Činorodost
  • Sebedůvěra

Alternativní zbožízobraz vše

Kadidelnice MISKA k vykuřování se zlatými ornamenty
299 Kč
Měděné kleště na uhlíky
199 Kč
Rychlozápalné uhlíky Holandsko 4cm box (10rolí,100ks)
594 Kč
Avallé závěsná kadidelnice 15cm
627 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru