PALO SANTO & KOPÁL prémiové šamanské tyčinky z PERU

>
Dopřejte si mimořádný zážitek z intenzivně očistné vůně prémiových šamanských vonných tyčinek v harmonické kombinaci sladce balzamického Pala Santa a magicky zemitého černého mayského kopálu! Dvě z našich nejoblíbenějších vonných látek Palo Santo a černý kopál jsou ve své zcela čisté a přírodní podobě ručně nanášeny a rolovány domorodými peruánskými kmeny a jsou určeny především k energetickému čištění prostor, osob a předmětů, podobně jako bílá šalvěj. Díky kopálové pryskyřici intenzivně vyčistí i velmi těžké a silně zanesené energie. Jejich vonný dým vám poskytne ochranu před vnějšími i vnitřními zlými silami a zároveň podporuje lásku a čistotu.
Rozměry
délka 19,5 cm /ks
Váha
0,02 kg /ks
Průměr
0,8 cm /ks
Velikost
v balení 4 ks tyčinek
Složení
100 % přírodní čisté práškové dřevo Palo Santo a pryskyřice černého kopálu
Vhodné pro
čištění a silná ochrana, uvolnění, šamanismus, meditace, relaxace
Vůně
ušlechtilá, svěží, pryskyřičná, zemitá, bohatá, sladce balzamická, lesní
Země původu
Peru
dostupnostskladem
Cena s DPH 275 Kč
Cena bez DPH 227 Kč

Tyto prémiové vonné tyčinky jsou ideální pro snadné každodenní vykuřování. Synergie dvou vonných látek - jemně mletého dřeva Palo Santo a čisté pryskyřice z mayského černého kopálu zaručuje intenzivní a hloubkové pročištění místností, osob a předmětů od všech ulpělých negativních energií. Silný dým a zcela autentické pryskyřičné, sladce balzamické aroma vyrovnává energie, harmonizuje, posiluje mysl a ducha, prohlubuje intuici a inspiraci, odstraňuje stres a podrážděnost. Skvěle se hodí k očistným obřadům, meditacím, relaxaci a dezinfekci předmětů osobní potřeby (roušky, mobily, brýle apod.). Černý mayský kopál poskytuje vám i vašemu obydlí výraznou ochranu před zlými vlivy a zároveň uzemňuje.

Palo Santo vydává při vykuřování mimořádně příjemnou a hluboce uklidňující vůni. Jeho výrazné a sladce dřevité aroma s jemným nádechem kokosu působí jako balzám na unavenou a zraněnou duši. Palem Santem vykuřujte vždy, když se cítíte v nepohodě. Účinek balzamického kouře je téměř okamžitý a rychle na sobě pocítíte jeho silné harmonizační účinky.

Černý mayský kopál pochází ze stromů Protium grandifolium, které patří stejně, jako Palo Santo do čeledi rodu Bursera (březule) a ze všech druhů kopálu je nejušlechtilejší a také nejvzácnější. Při vykuřování vydává velmi živou a bohatou vůni, která je komplexní a mnohovrstvá. Vyznačuje se výrazně svěžími, zemitými a pryskyřičnými tóny, ve kterých najdete stopy květin, čerstvého mechu a sladce balzamického dřeva. Jeho dým má při vykuřování rychlé a výrazně očistné účinky na tělo, duši, ducha i mysl. Skvěle vám poslouží k dokonalému uvolnění a hluboké relaxaci. Podporuje duševní jas, pohodu a celkovou harmonii. Otevírá srdce čisté lásce a uklidňuje smysly. Navozuje spojení mezi naším světem a světem duchovním. Mayové a Aztékové považovali kopálovou pryskyřici za nebeskou a posvátnou, ztělesňující přítomnost „božského“. V mayské „Knize moudrosti“ je napsáno, že kopál byl ze stromu života extrahován bohem Země a lidem dán jako vzácný dar. Mnoho domorodých kultur střední a jižní Ameriky vykuřovalo a dodnes vykuřuje kopál k uctění bohů při svých náboženských, magických a duchovních obřadech.

Tradiční vonné šamanské tyčinky Palo Santo & Černý kopál jsou dovážené přímo z Peru.

  • zcela 100% přírodního rostlinného původu
  • mimořádná kvalita a čistota zpracování
  • vhodné pro vegany
  • ručně vyráběné a válcované řemeslníky z Piury v severní části Peru z nejlepšího a na prášek rozemletého dřeva Palo Santo a čisté kopálové pryskyřice, které se sklízí udržitelným způsobem v jihoamerickém amazonském deštném pralese ze stromů, které spady přírodní cestou
  • díky tomuto procesu je umocněna koncentrace obsažených vonných olejů a výsledné intnezivní aroma, které zesílí duchovní záměry a čistý smyslový prožitek
  • neobsahují dřevěné uhlí ani jiná aditiva (nezpůsobují tak při vykuřování možné podráždění dýchacích cest)
  • posvěcené šamanskými indiány
  • krásně zabalené v přírodní recyklované kraftové obálce
  • poutavý obal zdobí atraktivní design, který je inspirovaný domorodými kulturami Jižní Ameriky
  • dlouhá doba hoření: cca 1,5 - 2 hodiny v závislosti na velikosti prostoru a proudění vzduchu

Způsob použití: tyčinky mají velmi krátkou bambusovou štěpinu, která se nevejde do většiny běžných stojánků pro vonné tyčinky. Doporučujeme jí proto zapíchnout do keramické nebo kovové misky (nádoby, kadidelnice), kterou před tím naplníte pískem nebo solí. Tyčinka má široký (až 8 mm) průměr, hoří velmi dlouho a dým z ní je opravdu intenzivní. Po cca 20 minutách hoření skvěle očistí prostor o velikosti 40 m2. Po té jí můžete uhasit v písku a použít opakovaně (vyjde až na 5 použití!).Z našich osobních zkušeností vyčistí prostor i auru stejně rychle a dokonale jako šamanské vykuřovací svazky.

Zapalte si vonnou tyčinku a nechte se unášet jejím očistným a sladce balzamickým povznášejícím dýmem do stavu naprosté blaženosti.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč
Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická BLACK MOON
179 Kč
Keramická kadidelnice DEEP SEA
759 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Šamanské vonné tyčinky SLADKÁ TRÁVA a CEDR
49 Kč
Kopál bílý BLANCO PERU vykuřovadlo
129 Kč
PALO SANTO pryskyřice 20g
179 Kč
PALO SANTO špalíčky BEZ OBALU Vykuřovadla.cz 50 g
248 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru