KADIDLO BIO esenciální olej 5ml

>
Kadidlo BIO 100 % přírodní esenciální olej nejvyšší kvality. Vzácná, exotická vůně sladkého kadidla má výrazný uklidňující účinek, zklidňuje mysl a napomáhá obnovit vnitřní klid, mír a harmonii.
Objem
5 ml
dostupnostskladem
Cena s DPH 195 Kč
Cena bez DPH 161 Kč

Boswellia serrata (frankincense)

  • 100 % přírodní BIO esenciální olej nejvyšší kvality
  • bez umělých a syntetických přísad a konzervantů
  • Způsob kultivace: kontrolované ekologické zemědělství
  • Země původu: Indie
  • Způsob zpracování: parní destilací z kapek pryskyřice
  • Vůně: příjemná, intenzivní, sladká, balzámovitá, bohatá, s horním tónem citrusů a lehkým dřevito-kořeněným podtónem. Kadidlo indické svou vůní i lehce připomíná vůni borovice.

Kadidlo indické patří k jedné z nejstarších vzácných vonných substancí na světě. Jeho hlavní předností jsou úžasné uklidňující účinky na rozbouřenou mysl. Zklidňuje, harmonizuje, napomáhá obnovit vnitřní klid, mír a harmonii. Poskytuje ochranu a pocit bezpečí. Podporuje dobrou náladu a jeho vykuřováním změníte vaše domácí prostory v posvátný chrám. Přináší duchovní pomoc při meditacích, modlidbách a rituálech. Několik kapek tohoto vzácného oleje může být nakapáno na dlaně, třením zahřáno a vdechováno, což přináší okamžitou úlevu od každodenních starostí a stresů. Ulevuje od bolesti hlavy, unaveným svalům a kloubům, při dýchacích a respiračních onemocněních. Navrací zdraví a krásu pokožce, kterou omlazuje, vyrovnává a hojí. Vyživuje suchou a stárnoucí kůži. Kadidlo lze použít jako součást omlazující pleťové masky. Vhodný i na akné, jizvy a problematickou pokožku. Má pozitivní vliv na močové cesty, je přirozeným tonikem pro dělohu a uklidňuje během porodu.

  • Použití: aromaterapie, aromalampa, vonné difuzéry, aroma náhrdelník, vykuřování, sauna, inhalace, lze přidávat do koupelí, masážních olejů, na výrobu vlastních parfémů, kosmetických přípravků, osvěžovačů vzduchu apod.
  • Tón: spodní - základ 
  • Zkuste vlastní vonnou kompozici: kadidlo (základ) + levandule (srdce) + sladký pomeranč (hlava)

Upozornění a kontraindikace: lze použít neředěný přímo na pokožku, netoxický, nedráždivý.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

ASHLEIGH & BURWOOD keramická aromalampa DROPLET WHITE
450 Kč
Aromalampa PINK FLOWERS
158 Kč
Óm aromalampa a lampička
719 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Kadidlo OMÁN HOJARI WHITE ROYAL 20g
239 Kč
Kadidlo OMÁN SHAZRI PREMIUM 20g
129 Kč
Kadidlo ETIOPIE EXTRA PREMIUM 20g
109 Kč
Éterické oleje

ÉTERICKÉ OLEJE

Co jsou éterické oleje?

Slovo éterické je odvozeno z řeckého aiter, tzn. vysoký vzduch, a znamená nebeský a lehce prchavý. Každý olej má svou vlastní vonnou osobitost, svůj vlastní charakter, svou vlastní jemnohmotnou energii. Skrývá v sobě vonné látky, které se nacházejí ve formě velmi malých olejových kapiček v různých částech rostliny (květy, listy, stonky, semena, dřevo nebo kořeny). Ty jsou pak rostlinám různými způsoby odnímány, aby mohly být zpřístupněny člověku.

Éterické oleje jsou vysoce koncentrované a neměly by být nikdy používány neředěné. Mohou způsobit alergie, podráždění pokožky, a při vnitřním užívání dokonce silné otravy - proto by měly být vždy uchovány na místě mimo dosah dětských ruček! Při správném použití nejsou éterické oleje příčinou žádných vedlejších účinků.

Způsoby užití esenciálních olejů.

Pro všechny níže navrhované postupy užití platí: „Méně je více"

Aromalampy: Éterické oleje působí prostřednictvím dýchacích orgánů velmi silně, zvláště prostřednictvím čichu, na celé lidské tělo. Jednotlivé účinné látky těchto olejů jsou přijímány v nejjemnějších vonných molekulách plícemi, a z nich se dostávají do krevního oběhu. Ten je dopravuje na příslušná místa v organismu. Přes naše čichové pole v horní oblasti dutiny nosní se vonné látky dostávají přímo do mozku a jejich vliv na náš limbický systém (oblast pocitů) je okamžitý. Tím jsou ovlivněny naše duševní stavy.

Aromalampa by měla být používána s dostatečným množstvím vody, aby se éterické oleje nezahřály na více než 40°C.

Koupele: Éterické oleje nejsou rozpustné ve vodě.  Z toho důvodu potřebujeme nějaký emulgátor, který si připravíme. Nejlepšími a nejpříjemnějšími emulgátory pro použití v koupeli jsou buď pohár dobré šlehačky nebo 2-3 polévkové lžíce medu. V emulgátoru nejdříve rozmícháme éterický olej a celek potom vmícháme do vody na koupání.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Vtírání / masáže: Éterické oleje by měly být před kontaktem s pokožkou vždy přimíchány do nějakého základního, nosného oleje a zředěny. Tato směs se pak vtírá či vmasírován a působí prostřednictvím pokožky na hlubší tkáňové vrstvy, resp. svaly a orgány.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Inhalace: K inhalaci používejte buď nějaký inhalátor nebo misku horké vody (event. i slabý čaj, např. heřmánkový) a ručník jímž můžete nad miskou přikrýt hlavu, aby se pára příliš rychle neztrácela. Též si připravte pár kapesníků, protože hodně olejů působí silně na uvolňování hlenů. Vždy do horké vody kápněte jen jednu, nanejvýše dvě kapky příslušného oleje a inhalujte asi 10-20minut.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Obklady / zábaly: Pro tyto účely jsou éterické oleje (5-10 kapek na 1 litr) rozpouštěn s nějakým emulgátorem v malé misce vody, do ní pak namočíme šátky nebo obklady, vyždímáme,  a přiložíme nebo omotáme kolem ošetřovaných míst. Dávkování můžete přizpůsobit dle svým vlastním zkušenostem a potřebám.

Při akutních zánětech nikdy nepracujte s obklady nebo zábaly! A zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

nahoru