LEVANDULE BIO esenciální olej 5ml

>
Levandule BIO 100 % přírodní esenciální olej nejvyšší kvality. Nasládlá bylinková vůně pravé francouzské levandule působí jako účinný uklidňující prostředek a má velice široké spektrum využití, proto by neměl chybět jako významný pomocník v žádné domácnosti.
Objem
5 ml
dostupnostskladem
Cena s DPH 249 Kč
Cena bez DPH 206 Kč

Lavandula angustifolia

  • 100 % přírodní BIO esenciální olej nejvyšší kvality
  • bez umělých a syntetických přísad a konzervantů
  • Způsob kultivace: kontrolované ekologické zemědělství
  • Země původu: Francie
  • Způsob zpracování: destilace vodní párou kvetoucích natí
  • Vůně: intenzivní, výrazně aromatická, svěží, bylinková, s lehkou nasládlostí a jemnými dřevito-květinovými podtóny
  • Vhodná pro znamení zvěrokruhu: Ryby, Rak, Panna

Levandulový olej z pravé francouzské levandule nejvyšší kvality by neměl chybět jako praktický pomocník v žádné domácnosti. Levandule má široké spektrum využití -  antistresová, uklidňující, odstraňuje negativní vibrace, posiluje pocit lásky a míru, tiší tělesné i duševní bolesti, oživuje, projasňuje, očišťuje. Používejte při neurózách, depresích, poruchách spánku, virových onemocněních, chřipce, bolestech hlavy, problémech s nosní sliznicí, senné a alergické rýmě, stavech nechutenství a střevních poruchách, infikovaných ranách, bodnutích hmyzem a kožních ekzémech, stimuluje menstruaci, je účinný repelent - odpuzuje hmyz, klíšťata a moly, jako přírodní dezinfekce při úklidu domácnosti. V kosmetice má antiseptické účinky, čistí a vypíná pokožku, pomáhá při akné a mastné pokožce, včetně vlasové pokožky, v ředěném stavu bělí pigmentové skvrny.

  • Použití: aromaterapie, aromalampa, vonné difuzéry, aroma náhrdelník, vykuřování, sauna, inhalace, lze přidávat do koupelí, masážních olejů, na výrobu vlastních parfémů, kosmetických přípravků, osvěžovačů vzduchu apod.
  • Tón: srdce i hlava
  • Zkuste vlastní vonnou kompozici: benzoe (základ) + levandule (srdce) + bergamot (hlava)

Upozornění a kontraindikace: levandulový olej je naprosto bezpečný a jako jeden z mála ho můžete používat neředěný přímo na pokožku (do koupele doporučujeme vhodně naředit). Lze ho užívat i vnitřně.

Náš tip

Olej z levandule ochrání vás i vašeho domácího mazlíčka před klíšťaty, komáry a jiným hmyzem.

Vyrobte si vlastní přírodní repelent

Chystáte se na dovolenou, do přírody, či Vaše dítka na tábor? Pak Vám zajisté přijde vhod přírodní ochrana proti klíšťatům, komárům a jinému hmyzu. Jednoduchý, k Vám i přírodě šetrný repelent, si můžete snadno a lehce zhotovit sami doma. Stačí Vám na to 100 ml neutrálního oleje (lze použít i slunečnicový nebo olivový olej), ve kterém rozpustíte po 10 kapkách od každého z éterických olejů levandule, máty, citronové trávy a eukalyptu. Lze přidat i éterický olej cedrový nebo hřebíčkový. Tuto směs dobře promícháte a dejte do lahvičky s rozprašovačem. Já ji ještě doplňuji převařenou vodou a lžící vinného octa. Připravenou směs před každým použitím důkladně protřepejte a používejte několikrát za den.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

ASHLEIGH & BURWOOD keramická aromalampa DROPLET WHITE
450 Kč
Aromalampa ROSE FLOWERS
158 Kč
Aromalampa PINK FLOWERS
158 Kč
Óm aromalampa a lampička
719 Kč

Alternativní zboží

Řecké chrámové kadidlo LEVANDULE vykuřovadlo
94 Kč
Levandule 20g
42 Kč
ŠALVĚJ a LEVANDULE šamanský vykuřovací svazek velký
455 Kč
Vonný parfémový olej NAG CHAMPA
49 Kč
AGUA DE LAVANDA šamanská voda LEVANDULE
279 Kč
Éterické oleje

ÉTERICKÉ OLEJE

Co jsou éterické oleje?

Slovo éterické je odvozeno z řeckého aiter, tzn. vysoký vzduch, a znamená nebeský a lehce prchavý. Každý olej má svou vlastní vonnou osobitost, svůj vlastní charakter, svou vlastní jemnohmotnou energii. Skrývá v sobě vonné látky, které se nacházejí ve formě velmi malých olejových kapiček v různých částech rostliny (květy, listy, stonky, semena, dřevo nebo kořeny). Ty jsou pak rostlinám různými způsoby odnímány, aby mohly být zpřístupněny člověku.

Éterické oleje jsou vysoce koncentrované a neměly by být nikdy používány neředěné. Mohou způsobit alergie, podráždění pokožky, a při vnitřním užívání dokonce silné otravy - proto by měly být vždy uchovány na místě mimo dosah dětských ruček! Při správném použití nejsou éterické oleje příčinou žádných vedlejších účinků.

Způsoby užití esenciálních olejů.

Pro všechny níže navrhované postupy užití platí: „Méně je více"

Aromalampy: Éterické oleje působí prostřednictvím dýchacích orgánů velmi silně, zvláště prostřednictvím čichu, na celé lidské tělo. Jednotlivé účinné látky těchto olejů jsou přijímány v nejjemnějších vonných molekulách plícemi, a z nich se dostávají do krevního oběhu. Ten je dopravuje na příslušná místa v organismu. Přes naše čichové pole v horní oblasti dutiny nosní se vonné látky dostávají přímo do mozku a jejich vliv na náš limbický systém (oblast pocitů) je okamžitý. Tím jsou ovlivněny naše duševní stavy.

Aromalampa by měla být používána s dostatečným množstvím vody, aby se éterické oleje nezahřály na více než 40°C.

Koupele: Éterické oleje nejsou rozpustné ve vodě.  Z toho důvodu potřebujeme nějaký emulgátor, který si připravíme. Nejlepšími a nejpříjemnějšími emulgátory pro použití v koupeli jsou buď pohár dobré šlehačky nebo 2-3 polévkové lžíce medu. V emulgátoru nejdříve rozmícháme éterický olej a celek potom vmícháme do vody na koupání.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Vtírání / masáže: Éterické oleje by měly být před kontaktem s pokožkou vždy přimíchány do nějakého základního, nosného oleje a zředěny. Tato směs se pak vtírá či vmasírován a působí prostřednictvím pokožky na hlubší tkáňové vrstvy, resp. svaly a orgány.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Inhalace: K inhalaci používejte buď nějaký inhalátor nebo misku horké vody (event. i slabý čaj, např. heřmánkový) a ručník jímž můžete nad miskou přikrýt hlavu, aby se pára příliš rychle neztrácela. Též si připravte pár kapesníků, protože hodně olejů působí silně na uvolňování hlenů. Vždy do horké vody kápněte jen jednu, nanejvýše dvě kapky příslušného oleje a inhalujte asi 10-20minut.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Obklady / zábaly: Pro tyto účely jsou éterické oleje (5-10 kapek na 1 litr) rozpouštěn s nějakým emulgátorem v malé misce vody, do ní pak namočíme šátky nebo obklady, vyždímáme,  a přiložíme nebo omotáme kolem ošetřovaných míst. Dávkování můžete přizpůsobit dle svým vlastním zkušenostem a potřebám.

Při akutních zánětech nikdy nepracujte s obklady nebo zábaly! A zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

nahoru