OUD EMPEROR - agarové dřevo PREMIUM QUALITY 5g

189 Kč 156,20 Kč bez DPH
Skladem

Prvotřídní oudový mix s názvem Emperor je hladká a jemná symfonie sofistikovaných vůní. Jedná se o dokonalou vonnou kompozici složenou z nejjemnějších kambodžských a indických oudů. Její vůně je svěží, typicky oudově zemitá, s lehkými kouřovými a pepřovými tóny. Skvěle se hodí pro večerní vykuřování. Vyzařuje z ní lehkost, elegance, touha a smyslnost. Podporuje úspěšné podnikání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Názvy: agar, agarové dřevo, Agarwood, Aloeswood, Oud, Oodh, Gaharu, Orlářka drahocenná, rajské dřevo, jinko

Agarové dřevo, známé také pod názvem Oud. je nejdražší přírodní vonnou substancí na světě s mimořádnými aromaterapeutickými účinky. Přezdívá se mu "tekuté zlato" (jeho hodnota je 1,5 násobek ryzího zlata) a je dodnes obchodováno na světových burzách jako cenná komodita. Pro svou jedinečnou a výraznou vůni je ceněno v mnoha kulturách a od dob starověku až do dnes hojně využíváno při výrobě nejluxusnějších parfémů, vzácných kadidel, vonných olejů a parfémových směsí.  

Co je oud?

Oud je pryskyřičné jádrové dřevo tmavě hnědé barvy, které produkují stromy rodu Aquilaria a Gyrinps při jejich infekčním napadení hmyzem nebo houbovým onemocněním. Aromatická pryskyřice ve formě oleje vychází z obranné reakce na zmíněné napadení stromu. Strom vylučuje ochranný olej do zraněných částí (kořenů, větví, kmene) a mění tak původní, světle hnědou barvu dřeva na tmavou. 

Proč je tak vzácný?

Nejkvalitnější Oud pochází ze stromů starších více jak 100 let -- bohužel jsou dnes již značně vytěženy a proto cena pravého a kvalitního Oudu je mimořádně vysoká. Podle výše ceny rozpoznáte i jeho kvalitu. Pokud se setkáte s nějakým levnějším oudem, nebude se pravděpodobně jednat o pravý oud.

Nejznámější a nejcennější oudové dřevo pochází z Laosu a Vietnamu. Vysokou kvalitu naleznete i u kambodžského, thajského a indického oudu. Dle oblasti, ve které stromy rostou, se mění jakost, barva a oudová vůně. Kambodžský a thajský Oud je méně zemitý a animální, oproti Oudu indickému, nebo květinovému z Papui.  

Jak voní a jaké jsou jeho účinky?

Vůně Oudu je mimořádně komplexní a příjemná a nepodobá se žádné jiné přírodní vůni. Říká se o ní, že v sobě nese všechny vůně světa -- je vzácná, nádherná, sofistikovaná, mnohovrstvá a složitá. Mísí se v ní zemité a dřevité akordy s příjemně sladkými a balzamickými tóny, najdete v ní smyslné noty pižma i vanilkové ambry, ovoce a květin. V některých druzích z Laosu a Kambodže se objevují kouřové a pepřové akcenty i vůně mokré lesní půdy. Laoský Oud obsahuje dokonce celou řadu vonných tónů a akordů, což z něj dělá fantastickou a velmi žádanou složku do nejvzácnějších parfémů.

Již po staletí se Agar považuje za nejpřitažlivější parfémové vykuřovadlo se silnými magickými, mysteriózními, uklidňujícími a afrodiziakálními účinky. Číňané jeho vůni popisují jako sladkou, hlubokou, ale vyváženou a používají ji při náboženských a svátečních oslavách. Agar je již od středověku též součástí mnoha tradičních léčiv a čínští lékaři ho i dnes předepisují při nachlazení a dýchacích problémech.

Agarové (oudové) dřevo při vykuřování:

 • vydává velmi jemný a čistý kouř, příjemně intenzivní, aromatické a luxusní vůně, která vyvolává pocity blaženosti a hluboké spokojenosti
 • přínosy vykuřování agarového dřeva jsou obrovské -- od psychických, duchovních, terapeutických až po hojivé i léčivé
 • odstraňuje nahromaděné negativní i destruktivní energie, čistí a chrání od nich vás i vaše obydlí
 • agar je považován za velmi účinné přírodní sedativum - hluboce uklidňuje tělo i mysl, zbavuje strachu, stresu, nervozity a napětí, navozuje klidný spánek, dodává sílu a odvahu, stimuluje psychiku, lidské tělo, mysl i vědomí
 • navozuje klid a harmonii v celé nervové soustavě
 • skvěle se hodí pro meditaci, relaxaci, duchovní práci a celkovému uvolnění
 • modlitby, pronášené skrze oudový kouř stoupají přímo k Otci Stvořiteli a Andělům boží lásky a světla
 • Oud pomáhá na cestě k osvícení. Otevírá šestou čakru (Třetí oko) a všechny horní čakry, kterým poskytuje duchovní ochranu, klid a mír.
 • při aromaterapii ho můžete využít při potížích s nervovou soustavou, nespavosti, trávicích a zažívacích poruchách, proti nevolnosti a bolestem hlavy, při dýchacích obtížích a kašli, pro zklidnění při porodu a rychlé hojení po porodu, při potížích s bolestivou menstruací a premenstruačním syndromu

Jak oud používat?

K vykuřování - ideální způsoby pro vykuřování agarového dřeva jsou:

 • ve vykuřovacích píckách -- přímo skvěle se pro to hodí pícky typu Oman a Inka. Na sítko nasypte půl malé kávové lžičky směsi, poté zapalte čajovou svíčku a nechte hořet po celou dobu hoření svíčky. Toto množství bohatě a dlouhodobě provoní i větší místnosti o velikosti cca 40 m2.
 • v elektrických kadidelnicích - stačí jen opravdu malá špetka oudové směsi a okamžitě pocítíte její silné, intenzivní aroma, které vás rychle uklidní a navodí příjemně harmonické pocity. Krásně provoní vás i celou místnost, kde vykuřujete. Další přidávání směsi si již regulujte sami dle vlastní potřeby.
 • vykuřování v kadidelnici přímo na uhlíku se kvůli příliš vysoké teplotě nedoporučuje, ale je samozřejmě také možné.

K parfemaci:

 • malinkaté množství směsi rozmělněte mezi prsty, nechte chvilku zahřát svým teplem a po té si prsty přiložte do oblasti pod nos a chvíli je nechte přiložené. Velmi rychle na sobě pocítíte její harmonizační účinky. Sami používáme při všech stavech emocionálního rozrušení. Opravdu skvěle působí!
 • oudový mix můžete přidávat i do vašich oblíbených tělových a masážních olejů. Jednoduše v něm nechte špetku směsi louhovat po dobu 14-ti dní (i déle).
 • Náš tip: při vykuřování oudového dřeva se nechte zahalit jeho kouřem od hlavy až po paty a nasáknout ho i do vašeho oblečení. Budete tak krásně vonět přírodním oudovým parfémem po celý den. Dle arabské tradice se doporučuje Oudem vykuřovat obydlí za účelem ochrany a očisty ideálně ve čtvrtek v noci. 

Vyzkoušejte na vlastní kůži účinky tohoto vzácného daru z přírody!

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřeva
Užití: Afrodiziakální, Duchovní, Harmonizace, Meditace, Posílení, Prosperita, Uvolnění, uklidnění
Váha: 5 g
Vykuřování: Pícka
Země původu: Saudská Arábie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: