JADEIT čínský tromlovaný XXL

Novinka
74 Kč 61,16 Kč bez DPH
Skladem

Jadeit čínský je jedním z nejuznávanějších kamenů na světě. Tento kámen byl uctíván již tisíce let v Asii, zejména v Číně a Japonsku, kde byl považován za posvátný symbol čistoty, štěstí, moudrosti a dlouhověkosti. Dle tradičního lidového léčitelství mu bývá také připisována řada pozitivních účinků na lidské tělo a duši. Uvádí se, že vyzařuje na svého nositele hluboký klid a vyrovnanost, posiluje lásku, vztahy a přátelství. Zelený jadeit může být použit jako ozdoba nebo amulet pro ochranu před nehodami a negativními energiemi. Během magických rituálů se dá použít pro posílení energií štěstí, hojnosti a prosperiy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V lidovém léčitelství je jadeit stejně, jako nefrit, proslulý svými posvátnými vlastnostmi již od dob neolitu. Je považován za prastarý symbol lásky, čistoty, klidu a ctnosti. Jadeit byl používán prakticky ve všech obdobích čínské historie a obecně odpovídá stylu dekorativního umění charakteristického pro každé období. V čínské kultuře je mu připisován hluboký význam symbolizující starověkou etiku.

Často se z něj vyřezávaly posvátné sošky a figurky. Jadeit se od nefritu liší svou barvou. Nefrity jsou tmavší zelené, méně průhledné a jsou více vzácnější. Čínský jadeit je ceněný zejména pro jeho tvrdost, odolnost, kvalitu a krásu. Vyskytuje se v různých odstínech zelené - od mléčně zelené, svěží pastelové až po tmavě olivovou, což je dáno poměrem oxidu železa a chromu v jeho složení. Na dotyk je velmi příjemný a hladký.

Pro Číňany je jadeit kamenem první volby. Nosí ho sebou na všechna obchodní jednání, protože prý podporuje poctivost a spravedlnost. Pro jeho vysoké ctnosti a kvality je hojně používán v tradičním lidovém léčitelství, podle kterého prý dodává fyzickou i duchovní sílu, pomáhá revitalizovat tělo a urychlovat proces hojení. Přezdívá se mu také „kámen dlouhověkosti“.

V lidovém léčitelství se o využití údajných účinků zeleného jadeitu na lidský organismus a psychiku uvádějí následující informace:

 • čistá a nepodmíněná láska
 • amulet pro ochranu před neštěstím, negativními vlivy a energiemi
 • harmonizace nefungujících vztahů 
 • štěstí, přátelství, hojnost a prosperita
 • skromnost, poctivost, spravedlnost a moudrost
 • uklidňení mysli a emocionální uvolnění
 • osvobození se od pocitů viny
 • odvaha, sebevědomí a soběstačnost
 • relaxace, hluboký, klidný spánek
 • prohloubení intuice, zlepšení úsudku, zvyšení kreativity a úrovně vědomí
 • stabilizace osobnosti a uvedení duše do souladu s fyzickým tělem
 • zastupuje mužský (jangový) princip
 • ideální kámen pro hlubokou meditaci
 • na fyzické úrovni: posílení energie ledvin, nadledvinek a srdce, oběhový systém, vyrovnání v těle jin a jang, detoxikace, čistá krev, hojení, plodnost, porod,

  bolesti hlavy, činnost jater, imunitní systém, močové cesty, nespavost, trávicí a zažívací systém, žaludek, střeva

Znamení zvěrokruhu: Váhy, Rak, Ryby, Štír

Energie: láska, vztahy, přátelství, ochrana, uklidnění, emoce, blokády, tolerance, harmonizace, relaxace, štěstí, hojnost, prosperita, kreativita, intuice, citlivost, empatie, nadhled, meditace, duševní rovnováha, vnitřní klid

Element: Vzduch

Planeta: Jupiter, Venuše

Numerologie: vibruje s čísly 1, 5, 9 a 11

Čakra: srdeční

Vůně a vykuřování: zelený jadeit skvěle rezonuje s kadidlem, myrhou, santalovým dřevem, bílým kopálem, rozmarýnem, levandulí, hřebíčkem a růží. Ovoníte-li kamínek jejich dýmem, znásobíte a posílíte jeho energetické vibrace o energie vybraného vykuřovadla.

Čištění a nabíjení: Abyste plně využili jeho energetické vlastnosti, nezapomínejte kámen pravidelně čistit a nabíjet. Nejúčinějším a nejbezpečnějším čištěním drahých kamenů je metoda vykuřování. Kámen lze také zakopat na 24 hodin do čisté země. Nabíjet ho můžete slunečním světlem nebo na křišťálové či ametystové geodě.

Náš tip: Chcete-li využít výhod a předností čínského jadeitu, tak ho noste u sebe po celý den. Můžete ho také přikládat na různé oblasti těla, ve kterých cítíte napětí nebo na srdeční čakru. Pro podporu klidného spánku a šťastných snů si ho můžete položit pod polštář nebo na noční stolek. Abyste plně využili jeho energetické vlastnosti, nezapomínejte kámen pravidelně čistit a nabíjet.

Upozornění:

Berte prosím na vědomí, že každý minerál je naprosto jedinečný, a proto se jednotlivé kameny od sebe mohou lišit velikostí, tvarem, zabarvením i kresbou, což jsou přirozené znaky, které představují jejich originalitu. Pamatujte, že použití kamenů a minerálů nenahrazuje klasickou lékařskou péči, lékařské ošetření ani jinou odbornou péči.

Popis údajných vlastností kamene, které se netýkají jeho chemických a fyzikálních vlastností, je uveden na základě obecně šířených a obecně dostupných informací o tradičním lidovém využití kamene, jež nejsou vědou ověřeny, a proto není návrhem na uzavření kupní smlouvy dle zákona 89/2012 Sb.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tromlované kameny
Velikost: 3 x 3 cm
Země původu: Čína
Barva: svěží pastelová zelená
Materiál: přírodní čínský jadeit
Vhodné pro: lásku, sílu, vitalitu, moudrost, hojnost, prosperitu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: