POTNÍ CHÝŠE šamanská vykuřovací směs 20g

Potní chýše je speciální vykuřovací směs, vytvořená z nejsilnějších bylinek a pryskyřic indiánských šamanů. Bílá šalvěj, sladká tráva, jalovec, kopál a yerba santa jsou tradiční a posvátné indiálnské bylinky, vykuřující se pro rituální očistu od všech negativních energií, zlých duchů a nežádoucích vlivů.
Váha
20 g
dostupnostskladem
Cena s DPH 179 Kč
Cena bez DPH 148 Kč

Použití vykuřovací směsi Potní chýše je jednoduchý a účinný způsob, jak vyčistit vaše energetické pole od nahromaděných negativních energií v domácím prostředí. Severoameričtí indiáni k tomuto účelu tradičně využívají jednoduchých staveb z kmenů stromů, tzv. potní chýše, kde se za pomoci tepla ohně, kouře z posvátných bylinek, společné meditace a obřadních rituálů negativních energií zbavují. Kouř z posvátných bylinek pozvolna proniká do vaší mysli a na všechny úrovně vašich těl, čímž se nastartuje očistný a léčebný proces.

Vykuřování Potní chýše:

  • směs nejsilnějších a posvátných šamanských bylinek, příjemné a mysl uklidňující vůně, nahrazuje při vykuřování tradiční očistný indiánský obřad v potní chýši
  • uvolňující dým z vykuřovaných rostlin a jejich duchové očistí vše, co je vykuřováno - vás, vaši mysl, auru i fyické tělo, okolní prostory a atmosféru, včetně všech předmětů, osob a bytostí, které se ve vykuřovaném prostoru v dané chvíli nacházejí
  • obřad potní chýše se v jazyce indiánů nazývá Inipi - znovuzrození. Má výrazně očistné, uklidňující, uvolňující a harmonizační účinky na duši i tělo.
  • aktivuje proces léčení a sebeuzdravení
  • podporuje meditace, vhled, vnitřní a duchovní rozvoj
  • odhání zlé duchy a přivolává duchy přátelské, pozitivní

Složení: různé druhy pryskyřic kopálu, bílá šalvěj, sladká tráva, Yerba Santa, jalovec

Náš tip: můžete si vytvořit vlastní potní chýši doma v koupelně! Návod, jak na to:

Vyhradťe si alespoň 20 minut pro sebe. Z vaší koupelny si vytvořte posvátný prostor - připravte si vykuřovací směs, vykuřovací mušli, izolační písek a uhlík, zapalte svíčky. Vykuřovací mušli na nehořlavé podložce umístěte na vanu tak, aby jste ji měli v dosahu na doplňování vykuřovací směsi. Na mušli s pískem umístěte rožhavený uhlík, přidejte špetku směsi Potní chýše a nechte rozhořet. Mezitím si napusťe vanu teplejší vodou (je důležité, aby pro vás teplota vody byla taková, ve které se začnete po chvíli potit), ponořte se do koupele, zavřete oči a soustřeďte se na vůni vykuřovadla. Požádejte posvátné duchy vykuřovaných rostlin o jejich pomoc, požehnání a léčení. Podle potřeby dosypávejte vykuřovadlo, doplňujte teplou vodu a alespoň 10 - 15 minut meditujte. Zkuste koncentrovat své myšlenky pouze na vůni vykuřovadla. Na závěr poděkujte duchům a Matce Zemi za jejich pomoc a podporu. Uhaste uhlík.

Příslušenství k dokoupení

Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Kadidelnice Marakéš zlatá mosaz
698 Kč
Kadidelnice MARAKÉŠ s rukojetí zlatá mosaz
645 Kč
Kadidelnice BLACKHALL s rukojetí
380 Kč
Kadidelnice BLACKHALL s rukojetí VELKÁ
489 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru