Citronová tráva BIO esenciální olej 10ml

>
Citronová tráva (lemongrass) BIO 100 % přírodní esenciální olej nejvyšší kvality. Sladce citrusová bylinná vůně harmonizuje, oživuje mysl, vyrovnává emoce, doplňuje energii.
Váha
10 ml
dostupnostskladem
Cena s DPH 187 Kč
Cena bez DPH 155 Kč

Cymbopogon flexuosus - lemongrass

  • 100 % přírodní BIO esenciální olej nejvyšší kvality
  • bez umělých a syntetických přísad a konzervantů
  • Způsob kultivace: kontrolované ekologické zemědělství
  • Země původu: Indie
  • Způsob zpracování: destilace vodní párou čerstvých nebo sušených listů
  • Vůně: svěží, sladce citrusová, s lehkým kořeněným podtónem

Harmonizace, doplnění energie, oživení mysli, povzbuzení, vyrovnání emoci - zvláště účinná ve stavech traumat a depresí. Zmírňuje únavu, revitalizuje, pomáhá proti bolestem svalů, kloubů, ztuhlé páteře, bolestem hlavy a migrénám. Zlepšuje krevní oběh, ulevuje od bolesti a oteklosti nohou. Lze ji bezpečně užívat i vnitřně na trávicí a zažívací obtíže. V kosmetice se osvědčila zejména při odstraňování celulitidy. Na pokožku má revitalizující a liftingový účinek, Velmi účinný repelent, odpuzuje hmyz

  • Použití: aromaterapie, aromalampa, vonné difuzéry, aroma náhrdelník, vykuřování, sauna, inhalace, lze přidávat do koupelí, masážních olejů, na výrobu vlastních parfémů, kosmetických přípravků, osvěžovačů vzduchu apod.
  • Tón: hlava - srdce
  • Zkuste vlastní vonnou kompozici: ylang ylang (základ) + lemongrass (srdce) + červený pomeranč (hlava)

Upozornění a kontraindikace: při delším používání může dráždit pokožku, v těhotenství užívat jen v nízkých koncentracích a nedoporučuje se užívat u dětí mladších dvou let.

Náš tip

Olej z citronové trávy ochrání vašeho domácího mazlíčka před blechami a klíšťaty. Vyrobte si vlastní repelent z několika kapek citronové trávy, citronu a levandule.

Alternativní zbožízobraz vše

Citron BIO esenciální olej 10ml
233 Kč
Pomeranč červený BIO esenciální olej 10 ml
154 Kč
Vonný esenciální olej FRÉZIE S ORCHIDEJÍ
150 Kč
Vonný esenciální olej SUMMER RAIN
150 Kč
Éterické oleje

ÉTERICKÉ OLEJE

Co jsou éterické oleje?

Slovo éterické je odvozeno z řeckého aiter, tzn. vysoký vzduch, a znamená nebeský a lehce prchavý. Každý olej má svou vlastní vonnou osobitost, svůj vlastní charakter, svou vlastní jemnohmotnou energii. Skrývá v sobě vonné látky, které se nacházejí ve formě velmi malých olejových kapiček v různých částech rostliny (květy, listy, stonky, semena, dřevo nebo kořeny). Ty jsou pak rostlinám různými způsoby odnímány, aby mohly být zpřístupněny člověku.

Éterické oleje jsou vysoce koncentrované a neměly by být nikdy používány neředěné. Mohou způsobit alergie, podráždění pokožky, a při vnitřním užívání dokonce silné otravy - proto by měly být vždy uchovány na místě mimo dosah dětských ruček! Při správném použití nejsou éterické oleje příčinou žádných vedlejších účinků.

Způsoby užití esenciálních olejů.

Pro všechny níže navrhované postupy užití platí: „Méně je více"

Aromalampy: Éterické oleje působí prostřednictvím dýchacích orgánů velmi silně, zvláště prostřednictvím čichu, na celé lidské tělo. Jednotlivé účinné látky těchto olejů jsou přijímány v nejjemnějších vonných molekulách plícemi, a z nich se dostávají do krevního oběhu. Ten je dopravuje na příslušná místa v organismu. Přes naše čichové pole v horní oblasti dutiny nosní se vonné látky dostávají přímo do mozku a jejich vliv na náš limbický systém (oblast pocitů) je okamžitý. Tím jsou ovlivněny naše duševní stavy.

Aromalampa by měla být používána s dostatečným množstvím vody, aby se éterické oleje nezahřály na více než 40°C.

Koupele: Éterické oleje nejsou rozpustné ve vodě.  Z toho důvodu potřebujeme nějaký emulgátor, který si připravíme. Nejlepšími a nejpříjemnějšími emulgátory pro použití v koupeli jsou buď pohár dobré šlehačky nebo 2-3 polévkové lžíce medu. V emulgátoru nejdříve rozmícháme éterický olej a celek potom vmícháme do vody na koupání.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Vtírání / masáže: Éterické oleje by měly být před kontaktem s pokožkou vždy přimíchány do nějakého základního, nosného oleje a zředěny. Tato směs se pak vtírá či vmasírován a působí prostřednictvím pokožky na hlubší tkáňové vrstvy, resp. svaly a orgány.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Inhalace: K inhalaci používejte buď nějaký inhalátor nebo misku horké vody (event. i slabý čaj, např. heřmánkový) a ručník jímž můžete nad miskou přikrýt hlavu, aby se pára příliš rychle neztrácela. Též si připravte pár kapesníků, protože hodně olejů působí silně na uvolňování hlenů. Vždy do horké vody kápněte jen jednu, nanejvýše dvě kapky příslušného oleje a inhalujte asi 10-20minut.

Zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

Obklady / zábaly: Pro tyto účely jsou éterické oleje (5-10 kapek na 1 litr) rozpouštěn s nějakým emulgátorem v malé misce vody, do ní pak namočíme šátky nebo obklady, vyždímáme,  a přiložíme nebo omotáme kolem ošetřovaných míst. Dávkování můžete přizpůsobit dle svým vlastním zkušenostem a potřebám.

Při akutních zánětech nikdy nepracujte s obklady nebo zábaly! A zkontrolujte před vlastní použitím, jestli je každý jednotlivý olej ve vašem případě vhodný (viz upozornění - pro těhotné, epileptiky nebo děti)!

nahoru