OPÁL andský růžový PERU tromlovaný L

Novinka
110 Kč 90,91 Kč bez DPH
Skladem

Pokud hledáte kámen, který vás okouzlí svou krásou, určitě si oblíbíte růžový opál z Peru. Růžový opál není jen krásný, ale také vzácný kámen. Skládá se z opálu a chalcedonu s dendritickými inkluzemi, které vypadají jako kapradí. Donedávna se vyskytoval výhradně v nalezištích v pohoří And na území Peru. Je považován za kámen míru, naděje a úspěchu. Připisuje se mu také silný duchovní význam. Může být vaším skvělým spojencem pro uklidnění mysli, zlepšení kreaitivity a rozvoj intuice. Ideální doplněk pro vaši meditační praxi nebo pro použití v jógových cvičeních.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Andský tromlovaný růžový opál - výběrová AA kvalita, dovážený přímo z Peru

Skutečnou silou tohoto mimořádného minerálu je bezpochyby jeho růžová barva. Barevná škála sahá od světle růžové až po levandulově šedou, s krémovými tóny a barevnými žilkami. Za své zbarvení vděčí přítomnosti manganu. Nejžádanější kameny mají jemné mléčně růžové tóny, ale velké oblibě se těší i ty, které v sobě uchovávají černé dendrity v podobě kapradí. Růžové opály se donedávna těžily v nalezištích v peruánských Andách, odtud pochází i jejich název andský nebo peruánský opál. Před několika lety bylo objeveno i nové naleziště v Austrálii, které ale zdaleka nedosahuje takové kvality, jako mají opály z Peru.

V Peru jsou růžové opály považovány za národní kameny "National Stone Of Peru". Dodnes jsou zde jako léčivé a ochranné kameny chovány s posvátnou úctou. Za posvátné je považovali již Inkové, kteří v nich viděli oko bohů, které zanechali bohové na Zemi, aby lidem připomínalo, že mají žít ve vzájemné lásce, úctě a harmonii. Sloužily jim také ke komunikaci s božstvy a dobrými duchy.

Růžové opály jsou kromě okrasné hodnoty oblíbené také pro své energetické vlastnosti. Přezdívá se jim „kámen duchovního probuzení“ a mohou být skvělým spojencem pro ty, kdo hledají vnitřní klid, mír a duchovní vedení.

V lidovém léčitelství se o využití údajných účinků růžových opálů na lidský organismus a psychiku uvádějí následující informace:

 • ztělesňění krásné duchovní energie založené na srdci 
 • prý posilujíí emocionální a citové uzdravení
 • prý prohlubují lásku, věrnost a partnerské vztahy - z tohoto důvodu si je s oblibou mezi sebou partneři vyměňují k upevnění vztahu
 • zprostředkování navázání spojení s Bohem, s bohyní Matkou Pachamamou, anděly a duchovními průvodci
 • dosažení hlubokého uvolnění a relaxace
 • čištění a uvolnění mysli od negativních myšlenek
 • útěcha při stavech strachu, úzkostí, obav, stresů a depresí
 • odstraňování starých a bolestivých traumat
 •  "rozpouštění" emocionálních bloků a pocitů viny
 • k podpoře duševního a duchovního sebeléčení
 • k duchovnímu probuzení a objevení vlastního duchovního poslání
 • posiílení paměti, kreativity a tvořivosti
 • ideální pro šamanské, obřadní a magické rituály
 • amulet pro ochranu a odstranění negativních energií
 • průvodce na cestě k životu v čisté lásce a vnitřní spokojenosti
 • na fyzické úrovni: uklidnění nervové soustavy, úleva od bolestí hlavy z nadměrného myšlení, stresu nebo starostí, zlepšení dýchání a krvetvorby, podpora látkové výměny, posilení pohlavních orgánů a imunity, zklidnění zažívání, trávicí soustavy a dráždivého tračníku

Znamení zvěrokruhu: Vodnář, Ryby, Blíženec, Rak, Váhy, Panna, Střelec

Energie: láska, štěstí, radost, úspěch, prosperita, vnitřní klid a spokojenost, mír, rovnováha, naděje, sebejistota, nadhled, duchovní probuzení, klidná mysl

Element: Voda

Numerologie: vibruje s číslem 6

Čakra: srdeční

Vůně a vykuřování: Růžový opál skvěle rezonuje s Palem Santem, černým a bílým kopálem, styraxem, černou, modrou nebo bílou šalvějí, sladkou trávou, pelyňkem, cedrem a Yerba Santou. Ovoníte-li kamínek jejich dýmem, znásobíte a posílíte jeho energetické vibrace o energie vybraného vykuřovadla.

Čištění a nabíjení: Abyste plně využili jeho energetické vlastnosti, nezapomínejte kámen pravidelně čistit a nabíjet. Nejúčinějším a nejbezpečnějším čištěním drahých kamenů je metoda vykuřování. Kámen lze také zakopat na 24 hodin do čisté země. Nabíjet ho můžete na křišťálové či ametystové drůze nebo geodě.

Náš tip: Chcete-li využít magických výhod a předností růžového opálu, tak ho noste často u sebe. Můžete ho také přikládat na srdeční čakru nebo na různé oblasti těla, ve kterých cítíte napětí. Pro podporu klidného spánku a šťastných snů si ho můžete položit pod polštář nebo na noční stolek.

Upozornění:
Berte prosím na vědomí, že každý minerál je naprosto jedinečný, a proto se jednotlivé kameny od sebe mohou lišit velikostí, tvarem, zabarvením i kresbou, což jsou přirozené znaky, které představují jejich originalitu. Pamatujte, že použití kamenů a minerálů nenahrazuje klasickou lékařskou péči, lékařské ošetření ani jinou odbornou péči.
 
Popis údajných vlastností kamene, které se netýkají jeho chemických a fyzikálních vlastností, je uveden na základě obecně šířených a obecně dostupných informací o tradičním lidovém využití kamene, jež nejsou vědou ověřeny, a proto není návrhem na uzavření kupní smlouvy dle zákona 89/2012 Sb.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tromlované kameny
Váha: 12 - 18 g
Velikost: 2,5 - 3,5 cm
Země původu: Peru
Barva: růžová s bílými a černými inkluzemi
Vhodné pro: lásku, štěstí, radost, prosperitu, meditaci, ochranu, duchovno
Vykuřování: společně s Palo Santo, kopál, styrax, šalvěj, sladká tráva a cedr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: