AGNIHOTRA - ohňový rituál

Ohňový rituál Agnihotra

Agnihotra je pradávný staroindický (védický) rituál, vyladěný na biorytmus východu a západu Slunce, při kterém dochází k očistě atmosféry a lidské psychiky prostřednictvím ohně zapáleného v měděné pyramidě.

V okolí agnihotrové měděné pyramidy (měď je vynikající vodič elektrické energie a léčivý kov) se přesně v čase konání rituálu Agnihotry shromáždí obrovské množství energie.

Vytváří se typové magnetické pole, které neutralizuje negativní energie a posiluje pole pozitivních energií. Z agnihotrové pyramidy pak proudí množství léčivé energie. Tento pozitivní vzor je vytvářen tím, kdo sám Agnihotru uskutečňuje.

Očistná energie rituálu Agnihotra harmonizuje okolí, spouští očistné procesy v lidském těle, umožňuje rostlinám rychlejší růst a velmi pozitivně ovlivňuje prostředí ve svém okolí. V průběhu obřadu Agnihotry z vaší mysli zmizí napětí a začnete pociťovat klid a mír. Už jen samotná přítomnost v prostředí Agnihotry pomáhá nenásilně transformovat vaši mysl a vy tak budete naplněni láskyplnými a pozitivními vibracemi.

Účinky Agnihotry:

  • Oheň Agnithory fyzicky léčí atmosféru.
  • Dým, který neštípe do očí, má léčivé účinky - dobře působí na mozek (pomáhá obnovovat mozkové buňky) a na centrální nervový systém. Léčivý dým proniká do plic a dále do těla, kde má povzbuzující účinky na oběhový systém. Doporučuje se jeho nadýchání osobám s častými respiračními obtížemi, včetně senné rýmy.
  • Revitalizuje kůži a čistí krev.
  • Má schopnost neutralizovat patogenní bakterie.
  • Pozitivní vliv na rostliny - rostliny dostávají díky Agnihotře kvalitnější výživu, jsou svěží a výborně rostou.
  • Ozdravující a vyživující účinky na okolní prostředí.
  • Vytváření ochranného štítu.
  • V okolí pyramidy se v průběhu rituálu vytváří velmi silné magnetické pole.

Příprava na rituál Agnihotra:

Na rituál Agnihotra budete potřebovat speciální měděnou pyramidu, zápalnou směs z kravského trusu, máslo Ghí a hnědou, neloupanou rýži. Při zapálení této směsi se pronesou mantry typické pro denní dobu a pak už se stačí jen nechat unášet očistnými účinky rituálu Agnihotra. Pokud rituál provozujete v místnosti, je třeba použít ještě podstavec pod pyramidu.

Pyramida musí být měděná a přesných rozměrů. Přesně v čase východu Slunce jsou do pyramidy přitahovány všechny formy elektřiny, energií a éteru. Při západu Slunce jsou tyto formy energií tvarem pyramidy vytlačované. Pro přesné výpočty východu a západu Slunce (ve vašem městě) existuje jednoduchý počítačový program (ke stažení zdarma, naleznete zde: https://www.vedicsociety.org/agnihotra-for-windows-p-99.html?agnihotra/home/), ale lze se přibližně spolehnout i na v denním tisku publikované údaje (v tom případě zahajte obřad v době, kdy je možno už nebo ještě vidět polovinu kotouče Slunce.

 

Praktický podstavec pod pyramidu, který stabilně drží pyramidu a slouží také jako izolant.

Rýže má být Natural (hnědá a neloupaná) a pozor, zrnka nesmí být polámána nebo poškozena, jinak by byla narušena energetická struktura.

Máslo Ghí (přepuštěné máslo) připravíme pomalým zahříváním a vařením obyčejného nesoleného kravského másla s postupným odebíráním bílé pěny z jeho povrchu. Máslo pak přeceďte přes plátno, nebo opatrně slijte. Získáte tak naprosto čisté máslo, bez jakýchkoliv příměsí (v Indii se Ghí používá i jako léčebný prostředek, je v něm ukryta velká energie), které dlouho vydrží i mimo lednici. Ghí je zvláštní léčebná substance.

Sušený kravský trus - překvapivě nepáchne. Ve všech starodávných kulturách (a ještě na počátku 20.století i v Evropě) se právě kravský trus používal i jako medikament, dezinfekční a detoxikační prostředek.

Mantry - když vyslovujeme slova mantry, aktivujeme speciální vibrace, které vytvářejí určitou atmosféru následných efektů. Tyto vibrace existují všude, můžeme tedy všechno také vibracemi, mantrami, aktivovat, měnit a kontrolovat.

Když někdo s čistou myslí vyslovuje mantry nad ohněm v měděné pyramidě v čas východu nebo západu Slunce, popel si jejich energii podrží a získá tak léčivé vlastnosti.

Mantra při východu Slunce:

1. Sůrjája Swahá, Sůrjája Idam Na Mamá
    (při slově Swahá přidejte první špetku rýže)

2. Pradžápatajé Swahá, Pradžápatajé Idam Na Mamá
    (při slově Swahá přidejte druhou špetku rýže)

Mantra při západu Slunce:

1. Ágnajé Swahá, Ágnajé Idam Na Mamá

    (při slově Swahá přidejte první šptetku rýže)

2. Pradžápatajé Swahá, Pradžápatajé Idam Na Mamá

    (při slově Swahá přdejte druhou špetku rýže)

Postup rituálu Agnihotra:

Několik malých kousků sušeného kravského trusu pokapejte nebo pomazejte máslem Ghí a umístěte je na dno pyramidy tak, aby se vzájemně o sebe opíraly a po zapálení k nim mohl vzduch. Jeden kousek pak zapalte a vložte pod ostatní, tak aby se brzy i ty rozhořely. Je-li potřeba, přikapejte ještě trochu másla Ghí. Do ohně nikdy nefoukejte! Oheň je třeba rozdělat včas, aby v době východu nebo západu Slunce už naplno hořel.

Připravte si do dlaně několik nezlomených zrn rýže a potřete je trochou ghí. Přesně v čase východu Slunce zazpívejte první mantru a při slově "swahá" vhoďte do ohně několik zrnek rýže (stačí jen tolik, kolik se vám vejde mezi prsty). Zazpívejte druhou mantru a při slově "swahá" vhoďte do ohně opět několik zrnek rýže. V následném čase můžete v tichosti meditovat nad ohněm. To tvoří obřad ranní Agnihotry. Obřad večerní Agnihotry při západu Slunce probíhá podobně, jen použijete slova večerní mantry. Pokud zmeškáte přesný čas, už to nebude Agnihotra a nedosáhnete ozdravujících účinků ohně na atmosféru.

Po obřadu meditujte tak dlouho, jak vám to vyhovuje. Můžete jen sedět, dokud oheň nezhasne. Jakmile oheň zhasne, přiklopte pyramidu nějakým vhodným poklopem - zabráníte tak množství dýmu a sazím. Pokud to jde, ponechte popel v měděné pyramidě až do příštího obřadu. Před obřadem popel vyberte a uschovejte ve skleněné nebo hliněné nádobě. Můžete jej použít pro hnojení rostlin nebo společně s trochou vazelíny z něj můžete vyrobit hojivou mast.

Přejeme Vám krásné prožitky při tomto rituálu.

Veškeré pomůcky k rituálu nalezene zde»