MAHA směs - vnitřní bohyně 20g

Maha je vzácné vykuřovadlo, které posiluje ženskou podstatu, zmírňuje obavy a vytváří propojení ke své vlastní vnitřní bohyni. Vykuřuje se též jako díkůvzdání Velké bohyni Vajravarhi (bohyně s mnoha rukama a nohama), Kumari (dítě žijící bohyně Kathmandu) a Maha Kali (bohyně transformace).
dostupnostskladem
Cena s DPH 98 Kč
Cena bez DPH 81 Kč

 složení: sal, kumkum, zanthoxilum a další....

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

PERLORODKA velká leštěná vykuřovací mušle
269 Kč
Měděná miska se zlatým reliéfem Óm, velká
459 Kč
Kadidelnice OMAN DHOFAR pro jemné vykuřování
290 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

GANGA BOHYNĚ ŘEK šamanská vykuřovací směs 20g
98 Kč
VŮNĚ BOHŮ šamanská vykuřovací směs 20g
98 Kč
LINGAM SMYSLNOST A PLODNOST šamanská směs 20g
98 Kč
SEDM BYLIN NAJÍT SVÉ VLASTNÍ JÁ šamanská směs 20g
98 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru