Mastix CHIOS Řecko DELUXE malé slzy

>
Mastix z řeckého ostrova Chios je považován za jedinečný elixír namíchaný samotnou přírodou. Poznejte jeho zázračné a blahodárné účinky na vlastní kůži! Zlatavé slzy vzácné aromatické pryskyřice stromů pistácie lentišek s názvem mastix či masticha jsou již od dob starověku známé jako přírodní léčivo s širokými terapeutickými účinky. Při vykuřování mastix uvolňuje mimořádně krásnou, sluníčkovou vůni s příjemně svěžím a jemně citrusovým aroma. Přináší poselství světla, lásky, radosti, štěstí, lehkosti, dobré nálady a naděje.
Váha
10 g
Materiál
přírodní slzy pryskyřice mastixu nejvyšší kvality
Barva
průhledná, zlatavě bílá
Latinský název
pistacia lentiscus
Vůně
aromatická, zářivá, svěží, citrusová, jemně sladká, exotická
Účinky
léčení, čištění, dezinfekce, štěstí, radost, světlo, relaxace
Vykuřování
uhlík, kadidelnice, miska, pícka, el. kadidelnice, plátek mica
Země původu
Řecko - Chios
dostupnostskladem
Cena s DPH 139 Kč
Cena bez DPH 115 Kč

Názvy: Mastix, mastic, mastic gum, masticha, mastiha, mastika, lentišek, pryskyřice pistácie lentišku, řečík lentišek, pistácia mastixová, mastixový strom.

Vzácná mastixová pryskyřice nejvyšší kvality, kterou dovážíme přímo z řeckého ostrova Chios a nese značku PDO (Ochrana označení původu), se ručně sklízí ze stálezelených stromů z rodiny pistácie lentišek. Zvláštní faktory prostředí v jižní části Chios, jako je půda a podnebí, vedly k tomu, že tato oblast je schopná, jako jediná na světě, produkovat mastixovou pryskyřici zcela jedinečné kvality. Vyznačuje se poloprůhlednou a lehce nazlátlou barvou, připomínající žhavé slunce a mimořádnou vůní s výrazně uklidňujícími a projasňujícími účinky.

Mastixová guma se používá již od starověku a to nejen pro účely vykuřování a aromaterapie, ale i k léčení. Využívá se také v kosmetickém a parfumérském průmyslu, je navíc skvělým tmelem a hojně se využívá k ladění hudebních nástrojů. 

Pro její měkkost jí můžete žvýkat místo žvýkačky - má silné antibakteriální a dezinfekční účinky, osvěžuje dech a posiluje dásně. Příznivě ovlivňuje celý trávicí systém, zmírňuje zažívací obtíže, ulevuje od bolesti břicha a zánětu. Mnohačetné vědecké studie prokázaly její příznivý vliv v boji s bakteriemi Helicobacter pylori, které souvisejí se vznikem žaludečních vředů. Vnitřní užití mastixové pryskyřice je v přiměřeném množství zcela bezpečné - běžně se v Řecku přidává jako přísada do cukrovinek, nápojů, bonbonů, žvýkaček a sladkých pokrmů.

Vykuřování slz pryskyřice řeckého Chios mastixu:

 • mastixem se už od středověku běžně vykuřovalo v dobách moru a při virových epidemiích
 • příjemný, bohatý a intenzivní kouř aromatické lentiškové pryskyřice výrazně čistí, dezinfikuje a osvěžuje vzduch v místnosti
 • ničí všechny choroboplodné zárodky a bakterie a odstraňuje nahromaděné negativní energie z aury, osob i předmětů
 • jedinečná mastixová vůně je zářivě teplá, plná života, svěžesti, lehkosti a radosti - ucítíte v ní závany jemné pryskyřičné sladkosti, citrusových plodů, exotických květin a příjemně dřevitých podtónů
 • působí chumlavě a balzamicky, milý vonný dým ze zapáleného mastixu rychle naplní vás i vaše prostory líbeznou vůní, která uklidňuje mysl, tiší a léčí nervozitu, napětí, stavy úzkosti a všechna citová zranění
 • odbourává stres, špatnou náladu, trudomyslnost i deprese
 • osvobozuje ducha a mysl od všeho nežádoucího, poskytuje přirozenou ochranu před zlem a temnotou
 • vám i vašemu prostoru dodává novou pozitivní energii, obnovuje tok životní síly, povzbuzuje, posiluje, harmonizuje
 • prohlubuje intuici, jasnovidnost, zvyšuje vibrační schopnosti atmosféry
 • vnáší do života jas, světlo, radost, lásku, štěstí a naději
 • skvěle se při ní relaxuje, odpočívá, sní a medituje
 • mastixová pryskyřice má i vynikající a mnohačetné léčivé účinky, které oceníte zejména při virových, chřipkových a respiračních onemocněních, při problémech s trávicím traktem a žaludečními vředy, kožních problémech a jako prevenci kardiovaskulárních onemocnění
 • žvýkáním mastixové pryskyřice (první přírodní žýkačky na světě, určené k čištění zubů, dezinfekci dásní a osvěžení dechu) pečujete přirozenou cestou o hygienu dutiny ústní
 • v roce 2015 byla mastixová pryskyřice z Chios uznána Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (ΕΜΑ) za přírodní léčivo (HPMC).

Mastix rezonuje se Sluncem, světlem, zemí, vodou i vzduchem a je pro to vhodný pro všechna znamení zvěrokruhu

Více se o mastixové pryskyřici, jejích léčivých účincích a způsobu užití dozvíte na našem blogu.

 

Náš tip

Mastix se dobře kombinuje do směsí s kadidly, damarou, jantarem, levandulí, myrhou a burgundskou pryskyřicí

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Malá měděná lžíce 13 cm
94 Kč
Měděné KLEŠTĚ NA UHLÍKY s gravírováním
248 Kč
Přírodní bylinné uhlíky box (6balení,36ks)
449 Kč
Rychlozápalné uhlíky Řecko ø 3,3cm box (10rolí,100ks)
357 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Řecké chrámové kadidlo MASTIX vykuřovadlo
94 Kč
Přírodní pryskyřičné vonné tyčinky DAMARA extra dlouhé
265 Kč
Přírodní pryskyřičné vonné tyčinky KAFR extra dlouhé
265 Kč
Makové květy červené sušené
119 Kč
Kadidelnice MARAKÉŠ s rukojetí zlatá mosaz
549 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru