ASSAM - agarové dřevo chipsy Indie HIGH GRADE

>
Agarové dřevo, agarwood, aloeswood, oud, gaharu, jinko, orlářka drahocenná - to vše jsou známé názvy pro nejdražší přírodní vonnou substanci na světě! Oud je posvátný pro všechny kultury a náboženství pro jeho duchovně povznášející vůni. Vonný dým z agarového dřeva patří mezi nejlepší přírodní antidepresiva. V Arabském světě se užívá hlavně pro výrobu parfémů a parfémových směsí, v Indii a západních zemích pro jeho silné duchovní, léčivé a očistné vlastnosti.
Váha
10 g
Materiál
Agarové dřevo kvalita MEDIUM - stáří dřeva 10 - 15 let
Latinský název
Aquilaria khasiana
Vůně
sametová, mnohovrstvá, sladce květinová, dřeivtá, pižmovitá, zemitá
Účinky
uklidnění, uzemnění, štěstí, láska, blaženost, meditace, hojnost, prosperita, čištění, léčení
Vykuřování
pícka, el. kadidelnice, USB ruční kadidelnice, uhlík + plátek mica
Země původu
Indie
Značka
Vykurovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 189 Kč
Cena bez DPH 156 Kč

Názvy: agar, agarové dřevo, Agarwood, Aloeswood, Oud, Oodh, Gaharu, Orlářka drahocenná, rajské dřevo, jinko

Agarové dřevo, známé také pod názvem oud, je nejdražší přírodní vonnou substancí na světě s mimořádnými aromaterapeutickými účinky. Přezdívá se mu "tekuté zlato" (jeho hodnota je 1,5 násobek ryzího zlata) a je dodnes obchodováno na světových burzách jako cenná komodita. Pro svou jedinečnou a výraznou vůni je ceněno v mnoha kulturách a od dob starověku až do dnes hojně využíváno při výrobě nejluxusnějších parfémů, vzácných kadidel, vonných olejů a parfémových směsí.  

Co je oud?

Oud - agarové dřevo je voňavé dřevo napuštěné pryskyřicí, které produkují tropické stromy rodu Aquilaria a Gyrinops při jejich infekčním napadení hmyzem nebo houbovým onemocněním. Aromatická pryskyřice ve formě oleje vychází z obranné reakce na zmíněné napadení stromu. Strom Aquilaria má dřevo, které je bílé, měkké a bez vonných pryskyřic. Jakmile se infekce objeví, strom začně vylučovat ochranný olej do zraněných částí (kořenů, větví, kmene) a tvorba pryskyřice mění hustotu zasaženého dřeva a transformuje ho na tmavě hnědou až černou. Agarové dřevo si při správném skladování a zacházení dokáže svou vůni zachovat po velmi dlouhou dobu.

Proč je tak vzácný?

Na světě je známo 17 druhů stromů rodu Aquilaria rostoucích v jihovýchodní Asii a u devíti z nich je známo, že produkují agarové dřevo.

Na trhu je různorodá nabídka agarového dřeva, které se od sebe liší kvalitou, geografickou polohou, botanickými druhy a věkem konkrétního stromu.

Nejkvalitnější pochází ze stromů starších více jak 100 let - bohužel jsou dnes již značně vytěženy a proto cena pravého a kvalitního oudu je mimořádně vysoká. Nejznámější a nejcennější oudové dřevo je z Laosu a Vietnamu. Vysokou kvalitu naleznete i u kambodžského, thajského a indického oudu.

Jak voní a jaké jsou jeho účinky?

Vůně oudu je mimořádně komplexní a příjemná a nepodobá se žádné jiné přírodní vůni. Říká se o ní, že v sobě nese všechny vůně světa - je vzácná, nádherná, sofistikovaná, mnohovrstvá a složitá. Mísí se v ní zemité a dřevité akordy s příjemně sladkými a balzamickými tóny, najdete v ní smyslné noty pižma i vanilkové ambry, ovoce a květin. V některých druzích z Laosu a Kambodže se objevují kouřové a pepřové akcenty i vůně mokré lesní půdy. Laoský Oud obsahuje dokonce celou řadu vonných tónů a akordů, což z něj dělá fantastickou a velmi žádanou složku do nejvzácnějších parfémů.

Již po staletí se agarwood považuje za nejpřitažlivější parfémové vykuřovadlo se silnými magickými, mysteriózními, uklidňujícími a afrodiziakálními účinky. Číňané jeho vůni popisují jako sladkou, hlubokou, ale vyváženou a používají ji při náboženských a svátečních oslavách. Agar je již od středověku též součástí mnoha tradičních léčiv a čínští lékaři ho i dnes předepisují při nachlazení a dýchacích problémech.

Indický oud:

Už od védských dob používali staří mystikové ušlechtilé a svůdně voňavé agarové dřevo ve svých duchovních rituálech. Zatímco v Arábii byl vyhledávanou vonnou substancí pro výrobu parfémů a parfémových směsí, v Indii se používal převážně pro jeho silné duchovní a výjimečné léčivé schopnosti. Dokázal léčit řadu vnitřních nemocí, vykuřoval se pro odhánění zlých duchů a negativních energií a pro očistu duše. V buddhistické tradici se řadí mezi „8 nejcennějších přírodních vonných pokladů“. Nejkvalitnější agarové dřevo pochází z hornatých oblastí kolem povodí řeky Gangy.

Svůdná a zcela neopakovatelná vůně agarového dřeva hrála důležitou roli i v oblasti sexuální. Jeho silné afrodiziakální účinky a schopnost přitahovat opačná pohlaví, stejně tak zlepšení celkového fyzického zdraví a sexuální výdrže byly objeveny již v dobách starověku.

Vykuřování agarového dřeva během sexuálního aktu může prý výrazně zlepšit vzrušení, touhu i výkon.

V Ájurvédě je agarwood ceněn jako přírodní pomocník pro léčbu kašle, bronchitidy, astmatu, dušnosti, při nepravidelné menstruaci a trávicích obtížích.

Agarové (oudové) dřevo při vykuřování:

  • vydává velmi jemný a čistý kouř, příjemně intenzivní, aromatické a luxusní vůně, která vyvolává pocity blaženosti a hluboké spokojenosti
  • přínosy vykuřování agarového dřeva jsou obrovské - od psychických, duchovních, terapeutických až po hojivé i léčivé
  • odstraňuje nahromaděné negativní i destruktivní energie, čistí a chrání od nich vás i vaše obydlí
  • agarwood je považován za velmi účinné přírodní sedativum - hluboce uklidňuje tělo i mysl, zbavuje strachu, stresu, nervozity a napětí, navozuje klidný spánek, dodává sílu a odvahu, stimuluje psychiku, lidské tělo, mysl i vědomí
  • navozuje klid a harmonii v celé nervové soustavě
  • skvěle se hodí pro meditaci, relaxaci, duchovní práci a k celkovému uvolnění
  • modlitby, pronášené skrze oudový kouř stoupají přímo k Otci Stvořiteli a Andělům boží lásky a světla
  • oud pomáhá na cestě k osvícení. Otevírá šestou čakru (Třetí oko) a všechny horní čakry, kterým poskytuje duchovní ochranu, klid a mír.
  • v léčivé aromaterapii ho můžete využít při potížích s nervovou soustavou, nespavosti, trávicích a zažívacích poruchách, proti nevolnosti a bolestem hlavy, při dýchacích obtížích a kašli, pro zklidnění při porodu a rychlé hojení po porodu, při potížích s bolestivou menstruací a premenstruačním syndromem

Užití: uklidnění, uzemnění, štěstí, láska, blaženost, meditace, hojnost, prosperita, čištění, léčení, ochrana, duchovní růst, relaxace, síla, odvaha

Agarové dřevo má jangovou polaritu (aktivní a činorodou), která zlepšuje pozitivní tok energie v obytném prostoru. Díky ní tak můžete do svého života přitáhnout zdraví, štěstí, lásku, moudrost a bohatství. Pozitivní energie upřednostňuje dlouhověkost. Agarové dřevo je proto skvělou volbou pro seniory!

Náš tip: Abyste si prvotřídní vůni agarového dřeva, co nejlépe vychutnali, doporučujeme ho vykuřovat pozvolna a za vhodné teploty. K tomu se skvěle hodí elektrické kadidelnice, ruční USB kadidelnice a vykuřovací pícky (bakhoory),. Na uhlíku ho vykuřovat nedoporučujeme, a pokud se proto rozhodnete, použijte plátek mica.

Vyzkoušejte na vlastní kůži účinky tohoto vzácného daru z přírody!

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Plátek MICA přírodní slída 2 ks, 6,5x6cm
93 Kč
Ocelové KLEŠTĚ NA UHLÍKY nerez
149 Kč
Písek k vykuřování s Pyritem 200g
45 Kč
Mořský písek k vykuřování 200g
49 Kč
Písek k vykuřování s Nefritem 200g
55 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Agarové dřevo BANTANG chipsy Indie HIGH GRADE
365 Kč
OUD EMPEROR - agarové dřevo PREMIUM QUALITY 5g
189 Kč
OUD SULTAN - agarové dřevo PREMIUM QUALITY 5g
189 Kč
nahoru