Agarové dřevo box - KHANH HOA Vietnam GRADE A+++

>
Přírodní oudové štěpky z nejvzácnějšího a nejkvalitnějšího agarového dřeva rostoucího divoce ve Vietnamu v provincii Nha Trang vás uchvátí svou mimořádnou čistotou a dokonalou vůní! Vyznačují se vysokým obsahem esenciálního oleje, díky kterému je vůně velmi intenzivní, příjemně sladká a s pro oud typickými, kouřově květinovými a pižmovými podtóny. Agarové štěpky jsou baleny v elegantní černé krabičce, ideální dárek pro všechny fajnšmekry a milovníky luxusních vůní!
Váha
cca 5 g (100 - 120 ks tyčinek)
Materiál
Agarové dřevo kvalita 3A - stáří dřeva 16 - 25 let
Velikost
kovový box 4 x 7 cm
Latinský název
Aquilaria crassna
Vůně
nadýchaná, sametová, chumlavá, smyslně opojná, exotická, oudová
Účinky
uklidnění, uzemnění, štěstí, láska, blaženost, meditace, hojnost, prosperita, čištění, léčení
Vykuřování
pícka, el. kadidelnice, uhlík + plátek mica
Země původu
Vietnam - Khanh Hoa
dostupnostskladem
Cena s DPH 480 Kč
Cena bez DPH 397 Kč

Názvy: agar, agarové dřevo, Agarwood, Aloeswood, Oud, Oodh, Gaharu, Orlářka drahocenná, rajské dřevo, jinko

Agarové dřevo, známé také pod názvem oud, je nejdražší přírodní vonnou substancí na světě s mimořádnými aromaterapeutickými účinky. Přezdívá se mu "tekuté zlato" (jeho hodnota je 1,5 násobek ryzího zlata) a je dodnes obchodováno na světových burzách jako cenná komodita. Pro svou jedinečnou a výraznou vůni je ceněno v mnoha kulturách a od dob starověku až do dnes hojně využíváno při výrobě nejluxusnějších parfémů, vzácných kadidel, vonných olejů a parfémových směsí.  

Co je oud?

Oud - agarové dřevo je voňavé dřevo napuštěné pryskyřicí, které produkují tropické stromy rodu Aquilaria a Gyrinops při jejich infekčním napadení hmyzem nebo houbovým onemocněním. Aromatická pryskyřice ve formě oleje vychází z obranné reakce na zmíněné napadení stromu. Strom Aquilaria má dřevo, které je bílé, měkké a bez vonných pryskyřic. Jakmile se infekce objeví, strom začně vylučovat ochranný olej do zraněných částí (kořenů, větví, kmene) a tvorba pryskyřice mění hustotu zasaženého dřeva a transformuje ho na tmavě hnědou až černou. Agarové dřevo si při správném skladování a zacházení dokáže svou vůni zachovat po velmi dlouhou dobu.

Proč je tak vzácný?

Na světě je známo 17 druhů stromů rodu Aquilaria rostoucích v jihovýchodní Asii a u devíti z nich je známo, že produkují agarové dřevo.

Na trhu je různorodá nabídka agarového dřeva, které se od sebe liší kvalitou, geografickou polohou, botanickými druhy a věkem konkrétního stromu.

Nejkvalitnější pochází ze stromů starších více jak 100 let - bohužel jsou dnes již značně vytěženy a proto cena pravého a kvalitního oudu je mimořádně vysoká. Nejznámější a nejcennější oudové dřevo je z Laosu a Vietnamu. Vysokou kvalitu naleznete i u kambodžského, thajského a indického oudu.

Jak voní a jaké jsou jeho účinky?

Vůně oudu je mimořádně komplexní a příjemná a nepodobá se žádné jiné přírodní vůni. Říká se o ní, že v sobě nese všechny vůně světa - je vzácná, nádherná, sofistikovaná, mnohovrstvá a složitá. Mísí se v ní zemité a dřevité akordy s příjemně sladkými a balzamickými tóny, najdete v ní smyslné noty pižma i vanilkové ambry, ovoce a květin. V některých druzích z Laosu a Kambodže se objevují kouřové a pepřové akcenty i vůně mokré lesní půdy. Laoský Oud obsahuje dokonce celou řadu vonných tónů a akordů, což z něj dělá fantastickou a velmi žádanou složku do nejvzácnějších parfémů.

Již po staletí se agarwood považuje za nejpřitažlivější parfémové vykuřovadlo se silnými magickými, mysteriózními, uklidňujícími a afrodiziakálními účinky. Číňané jeho vůni popisují jako sladkou, hlubokou, ale vyváženou a používají ji při náboženských a svátečních oslavách. Agar je již od středověku též součástí mnoha tradičních léčiv a čínští lékaři ho i dnes předepisují při nachlazení a dýchacích problémech.

Vietnamský oud:

Nejlepší agarové dřevo na světě pochází z Vietnamu z oblasti Nha Trang v provincii Khanh Hoa. Vzhledem ke specifickým klimatickým a půdním podmínkám zde produkují divoce rostoucí stromy rodu Aquilaria agarové dřevo zcela vyjímečné kvality. Vyznačuje se vysokým obsahem vonných silic, mimořádnou čistotou a  dokonalou vůní!

Vietnamci znají agarové dřevo od starověku, oblíbené bylo zejména u šlechty dynastie Nguyenů, kteří ho používali pro výrobu parfémů, jako kadidlo i k léčení. Objevuje se dokonce na devíti velkých bronzových urnách v královském paláci v Hue. Opojné oudové kadidlo bylo pravidelně vykuřováno k parfémování hedvábného šatstva aristokratů i královské rodiny. Dodnes se zde vykuřuje při oslavách úplňku a nového lunárního roku. Příležitostně se vykuřuje i na pracovištích, aby přinášelo klid, harmonii a sebevědomí, nebo při pracovních a obchodních jednáních pro podporu štěstí a úspěchu.

Vietnamci často používají tyto štěpky agarového dřeva pro přípravu čaje nebo je namáčí do vína a popíjejí pro zlepšení jejich zdraví, posílení vitality a odolnosti organismu, pro vyrovnání jin a jang v těle.

Agarové (oudové) dřevo při vykuřování:

  • vydává velmi jemný a čistý kouř, příjemně intenzivní, aromatické a luxusní vůně, která vyvolává pocity blaženosti a hluboké spokojenosti
  • přínosy vykuřování agarového dřeva jsou obrovské - od psychických, duchovních, terapeutických až po hojivé i léčivé
  • odstraňuje nahromaděné negativní i destruktivní energie, čistí a chrání od nich vás i vaše obydlí
  • agarwood je považován za velmi účinné přírodní sedativum - hluboce uklidňuje tělo i mysl, zbavuje strachu, stresu, nervozity a napětí, navozuje klidný spánek, dodává sílu a odvahu, stimuluje psychiku, lidské tělo, mysl i vědomí
  • navozuje klid a harmonii v celé nervové soustavě
  • skvěle se hodí pro meditaci, relaxaci, duchovní práci a k celkovému uvolnění
  • modlitby, pronášené skrze oudový kouř stoupají přímo k Otci Stvořiteli a Andělům boží lásky a světla
  • oud pomáhá na cestě k osvícení. Otevírá šestou čakru (Třetí oko) a všechny horní čakry, kterým poskytuje duchovní ochranu, klid a mír.
  • v léčivé aromaterapii ho můžete využít při potížích s nervovou soustavou, nespavosti, trávicích a zažívacích poruchách, proti nevolnosti a bolestem hlavy, při dýchacích obtížích a kašli, pro zklidnění při porodu a rychlé hojení po porodu, při potížích s bolestivou menstruací a premenstruačním syndromem

Užití: uklidnění, uzemnění, štěstí, láska, blaženost, meditace, hojnost, prosperita, čištění, léčení, ochrana, duchovní růst, relaxace, síla, odvaha

Agarové dřevo má jangovou polaritu (aktivní a činorodou), která zlepšuje pozitivní tok energie v obytném prostoru. Díky ní tak můžete do svého života přitáhnout zdraví, štěstí, lásku, moudrost a bohatství. Pozitivní energie upřednostňuje dlouhověkost. Agarové dřevo je proto skvělou volbou pro seniory!

Náš tip: Abyste si prvotřídní vůni agarového dřeva, co nejlépe vychutnali, doporučujeme jednotlivé štěpky nalámat na malé kousky, nebo rozdrtit na prášek a vykuřovat ideálně pozvolna a za vhodné teploty. K tomu se skvěle hodí elektrické kadidelnice, ruční USB kadidelnice a vykuřovací pícky (bakhoory). Na uhlíku ho vykuřovat nedoporučujeme, a pokud se proto rozhodnete, použijte plátek mica. Líbeznou vůni budete cítit v prostoru ještě mnoho hodin po skončení vykuřování. 

Vyzkoušejte na vlastní kůži účinky tohoto vzácného daru z přírody!

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Vykuřovací pícka keramická INKA ČERNÁ
949 Kč
Kadidelnice OMAN NIZWA pro jemné vykuřování
290 Kč
Vykuřovací pícka keramická INKA BÍLÁ
949 Kč
Kadidelnice OMAN SULTAN pro jemné vykuřování
640 Kč
Červená vykuřovací pícka z mastku
918 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Agarové dřevo box - KHANH HOA Vietnam GRADE A++
396 Kč
Agarové dřevo BANTANG chipsy Indie HIGH GRADE
365 Kč
Agarové dřevo ASSAM chipsy Indie MEDIUM GRADE
189 Kč
OUD SULTAN - agarové dřevo PREMIUM QUALITY 5g
180 Kč
nahoru