Kopál černý NEGRO PREMIUM vykuřovadlo PERU

>
Mayský černý kopál je jednou z nejkrásnějších a nejušlechtilejších amazonských pryskyřic s dlouholetou historií. Při vykuřování vydává mystickou a příjemně zemitou vůni s okamžitými relaxačními účinky. Zklidňuje mysl, duši i emoce, vyrovnává tělo a navozuje pocity hlubokého uvolnění i relaxace. Odvádí a rozptyluje zlo, odstraňuje negativní myšlenky a představy. Podporuje dobrou náladu.
Váha
20 g
Latinský název
Protium grandifolium
Vůně
zemitá, svěží, lesní, dřevitá, sladce balzamická, mnohovrstvá
Účinky
čištění, ochrana, uvolnění, rovnováha, šamanismus, meditace, relaxace
Vykuřování
uhlík, kadidelnice, pícka, el. kadidelnice, plátek mica
Země původu
Amazonie - Peru
Značka
Vykurovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 99 Kč
Cena bez DPH 82 Kč

Náš černý kopál dovážíme v prémiové kvalitě přímo z Peru. Pryskyřice se sklízí v amazonském deštném pralese velmi šetrnou metodou, která vylučuje jakékoliv poškození stromů. Prémiová kvalita zaručuje prvotřídní pryskyřici s bohatým obsahem éterických olejů. Některé kousky jsou uvnitř stále mírně lepivé a velmi čerstvé. Díky tomu si můžete naplno užít a vychutnat jedinečné vlastnosti i dokonalé aroma tohoto mysteriózního vykuřovadla!

Černý (mayský) kopál pochází ze stromů Protium grandifolium, které patří stejně, jako Palo Santo do čeledi rodu Bursera (březule) a ze všech druhů kopálu je nejušlechtilejší a také nejvzácnější. Při vykuřování vydává velmi živou a bohatou vůni, která je komplexní a mnohovrstvá. Vyznačuje se výrazně svěžími, zemitými a pryskyřičnými tóny, ve kterých najdete stopy květin, čerstvého mechu a sladce balzamického dřeva. Je to vůně, která nejvíce ze všech připomíná typickou a čarovně krásnou vůni vlahého lesa, jak jí znáte po jarním deštíku.

Dým z černé kopálové pryskyřice má rychlé a výrazně očistné účinky na tělo, duši, ducha i mysl. Skvěle vám poslouží k dokonalému uvolnění a hluboké relaxaci. Podporuje duševní jas, pohodu a celkovou harmonii. Otevírá srdce čisté lásce a uklidňuje smysly. Navozuje spojení mezi naším světem a světem duchovním. Mayové a Aztékové považovali kopálovou pryskyřici za nebeskou a posvátnou, ztělesňující přítomnost „božského“. V mayské „Knize moudrosti“ je napsáno, že kopál byl ze stromu života extrahován bohem Země a lidem dán jako vzácný dar. Mnoho domorodých kultur střední a jižní Ameriky vykuřovalo a dodnes vykuřuje kopál k uctění bohů při svých náboženských, magických a duchovních obřadech.

Mayský černý kopál - účinky při vykuřování:

 • při vykuřování uvolňuje mystickou, balzámově zemitou vůni pronikající hluboko do vaší duše
 • má silné očistné a ochranné účinky - používá se k čištění oblastí se zápornou energií, čistí životní prostředí, atmosféru, osoby, předměty i místnosti
 • odvádí a rozptyluje zlo
 • odstraňuje negativní myšlenky a představy
 • zbavuje nervozity, napětí, strachů, úzkostí a deprese
 • uklidňuje a uvolňuje, je silný emocionální stabilizátor
 • podporuje hluboké uvolnění a relaxaci
 • navozuje klid, pohodu, harmonii a dobrou náladu
 • je mu připisována mimořádná spirituální síla - Mayové ho vykuřovali k vyvolání stavu transu a v rituálech věštění, prohlubuje meditaci
 • podporuje kontakt s nejvíce skrytými a temnými částmi naší duše a umožňuje nám poznat rozpory, které jsou uvnitř každého z nás
 • otevírá srdce čisté lásce a vytahuje z nás na povrch TO LEPŠÍ
 • podporuje tvořivost, zvyšuje koncentraci, kreativitu, duševní čistotu a duševní bdělost
 • na fyzické úrovni: okamžitě relaxuje a vyrovnává tělo, používá se k léčbě nespavosti, zmírňuje stres a bolesti hlavy a k léčbě dýchacích potíží - uvolňuje a pročišťuje dýchací cesty

Černý kopál se pojí se zemskými, vodními a vzdušnými znameními zvěrokruhu, planetárně s Měsícem a Saturnem, elementem Země, Vzduch a Voda.

Užití: ochrana, očištění, uzemnění, uvolnění, rovnováha, duševní jas, povzbuzení, relaxace, revitalizace, spiritualita, vzývání, věštění, dobrá nálada, léčení 

Náš tip: Černý kopál můžete vykuřovat k uctění, poděkování a vyjádření vděčnosti bohům, živlům, Matce Zemi a Otci Stvořiteli za jejich vzácné dary a požehnání. Dobře se kombinuje do směsí s kadidlem, myrhou, Palo Santo, rozmarýnem a levandulí. Dobře pracuje se všemi dřevitými a tajemnými vůněmi. Je ideálním vykuřovadlem na večer, podporuje klidný a hluboký spánek.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Přírodní bylinné uhlíky box (6balení,36ks)
410 Kč
Rychlozápalné uhlíky Německo 2,7cm role (6ks)
24 Kč
Rychlozápalné uhlíky Řecko ø 3,3cm role (10 ks)
39 Kč
Písek k vykuřování s Nefritem 200g
49 Kč
Měděné kleště s gravírováním
228 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Kopál bílý BLANCO PERU vykuřovadlo
120 Kč
Kopál tmavý SAHUMERIO vykuřovadlo
121 Kč
Kopál zlatý ORO MANILA vykuřovadlo
76 Kč
Kopál fosilní PREMIUM KONGO vykuřovadlo
76 Kč
YERBA SANTA - SVATÁ TRÁVA vykuřovadlo
99 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru