Labdanum - Cist ladanový sušený Kréta

>
Labdanum vydává při vykuřování okouzlující, sladce exotickou a vanilkovou vůni, která vás přenese do teplého Středozemí. Vyznačuje se výraznými harmonizačními účinky, zklidňuje mysl i rozbouřené emoce. Působí jako balzám na duši a přidává se do všech láskyplných a milostných směsí.
Váha
10 g
Latinský název
Cistus Creticus
Vůně
hluboká, mnohovrstvá, balzámová, smyslná, sladká, květinová, vanilková
Účinky
láska, uvolnění, uklidnění, afrodiziakum, radost, štěstí
Vykuřování
uhlík, kadidelnice, pícka, el. kadidelnice, plátek mica
Země původu
Řecko - Kréta
Značka
Vykurovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 82 Kč
Cena bez DPH 71 Kč

Sušené květy a natě labdana (známého též pod názvem cist ladanový, cist krétský nebo sklaní růže) pochází z drobného středomořského keře rodu Cistus, který divoce roste výhradně ve Středozemí a na Kanárských ostrovech. Rod cistus zahrnuje až 21 druhů, z nichž nejznámější je cistus ladanus, cistus creticus a cistus incanus (cist šedavý).

Naše labdanum dovážíme ze severní Kréty a nejlepší oblasti pro pěstování labdana - vesnice Sises. Labdanum se zde pěstuje a sklízí starým a tradičním, ekologickým způsobem, který mu zajišťuje tu nejvyšší možnou kvalitu.

Jeho drobné fialové kvítky vydávají při vykuřování intenzivně opojné a příjemně květinové aroma. Vůně labdana je bohatá, hluboká, mnohovrstvá, teple balzamická a lze jí popsat jako sladkou, dřevitou, s nádechem kůže, pižma, vanilky a jantaru.

Labdanum je zasvěceno bohyni lásky Afroditě a již od dob starověku je vyhledávanou vzácnou vonnu substancí, přidávanou do parfémů, kosmetických přípravků a vonných směsí.

Vykuřování Labdana:

  • je kuřidlem lásky, romantiky, smyslnosti a milostných chvil
  • komplexní,a příjemně teplá vůně se při vykuřování pozvolna mění od květinově vanilkové po lehce pižmovitou, s podtóny ambry a jantaru
  • výrazně uklidňuje, harmonizuje, utěšuje - působí jako balzám na duši a rozbouřené emoce
  • otevře vaše srdce, okouzlí a probudí smysly
  • budete se cítit uvolněnější, klidnější a vnímavější
  • uzemňuje a přináší pocit bezpečí, radosti a štěstí
  • afrodiziakum
  • zmírňuje příznaky nachlazení, chřipky, kašle a respiračních onemocnění
  • posiluje imunitní systém

Užití: uvolnění nervového napětí, ulevuje od stresu, zbavuje depresí, tiší myšlenky a rozbouřené emoce, odstraňuje negativitu, ideální pro meditace, posiluje lásku, romantiku, přitahuje radost, štěstí a hojnost, uvolnění, relaxace, čištění, léčení.

Labdanum je zasvěceno bohyni lásky Afroditě, Slunci a je vhodné pro všechna znamení zvěrokruhu.

Náš tip: Labdanum přidávejte do všech směsí spojených s láskou a romantikou. Ve spojení s pryskyřicí Pala Santa získáte doslova "božskou" vůni. Dobře se kombinuje i s damarou, mastixem, styraxem, bílou šalvějí, jalovcem, borovicí, levandulí, bergamotem, santalem, růží, ambrou a benzoe. Ve směsi s kadidlem zlepšuje dýchání, s pačuli uzemňuje.

Upozornění: Jako většina bylinek, má i labdanum léčivé vlastnosti. Na našem e-shopu nabízíme labdanum pouze za účelem vykuřování! Pokud by jste ho chtěli použít i jinak, je to na vaši vlastní zodpovědnost. Bližší informace o léčivých vlastnostech cistusu - labdana najdete v herbářích na internetu.

Příslušenství k dokoupení

Kadidelnice OMAN NIZWA pro jemné vykuřování
290 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Vykuřovací pícka FLAME keramika
633 Kč
Miska k vykuřování se zlatými ornamenty velká
534,-
507 Kč
Vykuřovací miska smalt modrá
340 Kč
Měděné kleště na uhlíky
174 Kč
Mořský písek k vykuřování 200g
37 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru