Labdanum - Cist ladanový sušený Kréta

>
Labdanum vydává při vykuřování okouzlující, sladce exotickou a vanilkovou vůni, která vás přenese do teplého Středozemí. Vyznačuje se výraznými harmonizačními účinky, zklidňuje mysl i rozbouřené emoce. Působí jako balzám na duši a přidává se do všech láskyplných a milostných směsí.
Váha
10 g
Latinský název
Cistus Creticus
Vůně
hluboká, mnohovrstvá, balzámová, smyslná, sladká, květinová, vanilková
Účinky
láska, uvolnění, uklidnění, afrodiziakum, radost, štěstí
Vykuřování
uhlík, kadidelnice, pícka, el. kadidelnice, plátek mica
Země původu
Řecko - Kréta
Značka
Vykurovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 74 Kč
Cena bez DPH 64 Kč

Sušené květy a natě labdana (známého též pod názvem cist ladanový, cist krétský nebo sklaní růže) pochází z drobného středomořského keře rodu Cistus, který divoce roste výhradně ve Středozemí a na Kanárských ostrovech. Rod cistus zahrnuje až 21 druhů, z nichž nejznámější je cistus ladanus, cistus creticus a cistus incanus (cist šedavý).

Naše labdanum dovážíme ze severní Kréty a nejlepší oblasti pro pěstování labdana - vesnice Sises. Labdanum se zde pěstuje a sklízí starým a tradičním, ekologickým způsobem, který mu zajišťuje tu nejvyšší možnou kvalitu.

Jeho drobné fialové kvítky vydávají při vykuřování intenzivně opojné a příjemně květinové aroma. Vůně labdana je bohatá, hluboká, mnohovrstvá, teple balzamická a lze jí popsat jako sladkou, dřevitou, s nádechem kůže, pižma, vanilky a jantaru.

Labdanum je zasvěceno bohyni lásky Afroditě a již od dob starověku je vyhledávanou vzácnou vonnu substancí, přidávanou do parfémů, kosmetických přípravků a vonných směsí.

Vykuřování Labdana:

  • je kuřidlem lásky, romantiky, smyslnosti a milostných chvil
  • komplexní,a příjemně teplá vůně se při vykuřování pozvolna mění od květinově vanilkové po lehce pižmovitou, s podtóny ambry a jantaru
  • výrazně uklidňuje, harmonizuje, utěšuje - působí jako balzám na duši a rozbouřené emoce
  • otevře vaše srdce, okouzlí a probudí smysly
  • budete se cítit uvolněnější, klidnější a vnímavější
  • uzemňuje a přináší pocit bezpečí, radosti a štěstí
  • afrodiziakum
  • zmírňuje příznaky nachlazení, chřipky, kašle a respiračních onemocnění
  • posiluje imunitní systém

Užití: uvolnění nervového napětí, ulevuje od stresu, zbavuje depresí, tiší myšlenky a rozbouřené emoce, odstraňuje negativitu, ideální pro meditace, posiluje lásku, romantiku, přitahuje radost, štěstí a hojnost, uvolnění, relaxace, čištění, léčení.

Labdanum je zasvěceno bohyni lásky Afroditě, Slunci a je vhodné pro všechna znamení zvěrokruhu.

Náš tip: Labdanum přidávejte do všech směsí spojených s láskou a romantikou. Ve spojení s pryskyřicí Pala Santa získáte doslova "božskou" vůni. Dobře se kombinuje i s damarou, mastixem, styraxem, bílou šalvějí, jalovcem, borovicí, levandulí, bergamotem, santalem, růží, ambrou a benzoe. Ve směsi s kadidlem zlepšuje dýchání, s pačuli uzemňuje.

Upozornění: Jako většina bylinek, má i labdanum léčivé vlastnosti. Na našem e-shopu nabízíme labdanum pouze za účelem vykuřování! Pokud by jste ho chtěli použít i jinak, je to na vaši vlastní zodpovědnost. Bližší informace o léčivých vlastnostech cistusu - labdana najdete v herbářích na internetu.

Příslušenství k dokoupení

Kadidelnice OMAN NIZWA pro jemné vykuřování
269 Kč
Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Vykuřovací pícka FLAME keramika
557 Kč
Miska k vykuřování se zlatými ornamenty velká
534,-
507 Kč
Vykuřovací miska smalt modrá
349 Kč
Měděné kleště na uhlíky
199 Kč
Mořský písek k vykuřování 200g
39 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru