Kwan Jin, vyrovnanost 10g

Exkluzivní série vykuřovacích směsí byla speciálně namíchána na počest čínské bohyně Kwan Jin - bohyně žen, soucitu a milosrdenství. Příjemně sladká, balzámovitá vůně této směsi vnese do vašeho života radost, světlo a vnitřní klid.
Váha
10 g
dostupnostskladem
Cena s DPH 189 Kč
Cena bez DPH 156 Kč

Luxusní vonné směsi kadidel Kwan JIn v sobě odráží nejvyšší vlastnosti této ženské bohyně soucitu a milosrdentství.

Vykuřování směsi Vyrovnanost:

  • uvolňuje, uklidňuje, pozvedává náladu a rozveseluje
  • příjemně sladká, balzámovitá vůně s citrusovým podtónem projasní vaši mysl i okolní prostor a zaplní ho teplou, láskyplnou energií
  • přináší klid, harmonii, vyrovnanost, radost a veselí
  • podporuje koncentraci a zvyšuje schopnost soustředění
  • ulevuje od stresu a každodenních starostií

Náš tip: tuto směs vykuřujte vždy, když se cítíte unavení, vyčerpaní, přetížení, když máte pocit prohry, nebo, že něco nezvládnete. Pomůže vám zpomalit se, uvolnit a uklidnit, uvědomit si situaci, která vás tíží, nalézt vnitřní klid, rovnováhu a pozitivní řešení.

Složení: sal, damiána, citronová tráva, skořice, toluánský balzám, pomeranč a další bylinky

Alternativní zbožízobraz vše

Sal 20g
89 Kč
PERLORODKA velká leštěná vykuřovací mušle
259 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru