Sandarak 20g

Sandarakem se nejlépe vykuřuje ve večerních hodinách. Teplá, balzámová vůně působí proti nespavosti, uvolňuje nahromaděný stres a ulevuje od napětí. Navozuje pocity pohody a harmonie.
Váha
20 g
dostupnostskladem
Cena s DPH 120 Kč
Cena bez DPH 99 Kč

Latinský název: Tetraclinis articulata
Země původu: Maroko

Pryskyřice tohoto severoafrického stromu má svěží, čistou vůni s teplými, lehce ovocnými, balzámovitými podtóny, připomínající kadidlo.

Nejkvalitnější pryskyřice se získává z cypřišovitých druhů stromu Sandarak, rostoucích v pohoří Atlas v Maroku.

Při vykuřování vydává velmi uvolňující, příjemnou vůni, která odbourává nahromaděný celodenní stres, únavu, napětí a navozuje pocity harmonie.

Vykuřování Sandaraku:

  • harmonizuje nervovou soustavu
  • relaxace, uvolnění, odpočinek
  • čistí, posiluje, objasňuje
  • při nespavosti a problémech s usínáním
  • uvolňuje křeče, napomáhá pro usnadnění porodu
  • při nachlazení

Spojení s planetou Merkur a elementem vody

Znamení zvěrokruhu: Rak, Štír, Ryby

Náš tip: Sandarak se dobře kombinuje ve směsích s Guggulem, Mastixem, Citrónovou trávou, Opoponaxem a Santalovým dřevem.

Alternativní zbožízobraz vše

Dragnar závěsná kadidelnice 13cm
970 Kč
Aténa závěsná kadidelnice 15cm
1 428 Kč
Dárková sada ČISTÝCH PRYSKYŘIC k vykuřování
448 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru