Vůně podle ročních období

Vůně podle ročních období

Víte, že pro každé období je vhodná jiná vůně?

Každá sezóna má své vlastní pocity a emoce a s nimi jsou v souladu i různé vůně.

Zatímco jaro je čas znovuzrození, pozvolna přichází více světla a tepla, rozkvétají první jarní květy, příroda se po zimě začíná zelenat a patří k němu svěží, lehce citrusové a květinové vůně, letní sezóna je teplá, plná slunce a vůně exotických rostlin, s příchodem podzimu vůně těžknou, jsou více dřevité a kořeněné. Bílá zima se odráží v teplých a balzamických vůních skořice, vanilky, styraxu a benzoe.

Vykuřujte v souladu s rytmy přírody a nechte se inspirovat sezónními vůněmi.

Níže naleznete tipy, jaké vykuřovadlo zvolit v určitou roční dobu a fázi měsíce.

PODZIM

Podzim je časem sklizně a také změny. Listy začínají měnit barvu a opadávat ze stromů, krajina se zbarvuje do teplých tónů žluté, oranžové a červené. Rostlinky vracejí svou energii zpět do půdy a také naše energie se obracejí směrem dovnitř, aby mohly být kultivovány a transformovány. Podzimní vůně jsou v souladu s touto změnou energetického toku a vykuřují se ke změně, výživě a ochraně.

Podzim sebou také přináší chladnější počasí, je proto vhodné volit hlubší vůně s teplejšími a pikantnějšími tóny. Ideální jsou dřevité vůně v kombinaci se smyslnějšími, orientálními vůněmi. 

Dřevité vůně Pryskyřice Bylinky
Palo Santo Dračí krev Bílá šalvěj
Santalové dřevo Černý kopál Sladká tráva
Styrax kůra Palo Santo Labdanum
Cedr Jantar Vetiver
Myrha
Guggul Yerba Santa
 

Benzoe Sumatra

Zlatá Ambra

Zlaté kadidlo

Pačuli

Z podzimních vůní můžete využít naše vykuřovací směsi:  

Egyptská chrámová směs Kyphi Hvězdná noc Kouzlo Orientu
Tisíc a jedna noc Potní chýše Balzám na duši
Životní síla a energie Země Oheň

Inti Raymi

Váhy

Pachamama

Štír

Sacasales

A nebo si můžete namíchat směs vlastní - náš tip na výrobu podzimní směsi:

1 díl černého kopálu

1 díl santalového dřeva

½ dílu drceného labdana

½ dílu styraxu

špetka dračí krve

ZIMA

Také zima sebou přináší své specifické vůně. Chladnější a mrazivější dny a málo slunečního svitu v některých z nás může vyvolávat pocity stísněnosti a poněkud pokleslejší nálady. A proto, právě zima, je nejvhodnějším obdobím, jak si správně zvolenou vůní, můžeme zlepšit naši náladu a život.

V zimním období vybírejte ze všech druhů orientálních a sladce kořeněných vůní. Typickými zimními vůněmi, které vás prohřejí a projasní vaši mysl, jsou skořice, vanilka, hřebíček, muškátový oříšek, kardamon a sladké citrusové plody. Z pryskyřic pak tradiční kadidlo, indický guggul, benzoe, damara, ambra, styrax a borovice lesní. Navíc dokáží navodit i krásnou slavnostní atmodféru, kterou oceníte zejména v obobí svátků vánočních.

Ale zima je v našich končinách dlouhá, končí až v březnu. Proto doporučujeme používat typické, zimní a vánoční vůně v podobě vykuřovadel, vonných svíček, aroma olejů apod., po celé zimní období. Sami uvidite, jak světlo a teplo z dobře zvolených zimních vůní, provoní vaše prostory příjemnou a slavnostní vůní, ale také, jak vás zahřejí na duši i těle.

Budete se cítit bezpečnější, uvolněnější a radostnější. A co více si přát? :-) 

Sladké vůně Pryskyřice Bylinky
Palo Santo Kadidlo Skořice
Santalové dřevo Styrax Kardamon
Styrax kůra Zlatá Ambra Labdanum
Cedr Guggul Hřebíček
Jalovec Borovice Vanilka

 

nahoru