VYKUŘOVACÍ RITUÁL - pro posílení zdraví a duševní pohody

Vykuřovací rituál pro posílení zdraví a duševní pohody

V bylinné magii používáme síly uvnitř rostlin, abychom dali najevo chtěné změny. Do našich magických vykuřovacích směsí přidáváme pří míchání i osobní energii a pozitivní energii vesmíru, abychom posílili jejich účel i efektivnost. Ve chvíli, kdy vy sami si s pomocí našich magických kadidlových směsí provádíte váš vlastní osobní rituál, můžete si jejich energie ještě zvýšit, nabít a posílit. K tomu se skvěle hodí krystaly a kameny, magické svíce a kadidelnice a různé posilující afirmace, které budou odrážet vaše přání a cíle. K naplnění vykuřovacích směsí vaší osobní silou není zapotřebí žádného rituálu. Pokud si umíte dobře představovat, jednoduše se dotkněte bylin, nebo podržte směs v dlani a pošlete do ní svou energii.

My jsme si dnes připravili malý rituál na posílení zdraví a duševní pohody. Vybrali jsme k tomu magické směsi Léčení a uzdravení, Balzám na duši a Kadidlo štěstí. Na oltář, který může být z čehokoliv (my jsme zvolili zlatý kovový tác), jsme umístili kadidelnici v zelené barvě, protože zelená je barva léčení, uzdravení, lásky a také prosperity. Do ní jsme vsypali písek s kanadským nefritem, kamenem, který posiluje srdeční čakru a bezpodmínečnou lásku. Ale také ledviny, které jsou zodpovědné za naši vitalitu a celkovou odolnost organismu. Díky tomu nám pomáhá předcházet nemocem, být celkově silnější, vitálnější a odolnější. Nefrit je navíc silný emocionální vyrovnávač — dokáže uklidnit mysl i emoce. Dodává fyzickou i duchovní sílu, pomáhá revitalizovat tělo a urychlovat proces hojení. Stejně tak můžete použít zelený čínský jadeit, který má stejné vlastnosti, jako nefrit. A na oltář jsme položili ještě dva krásné amazonity, které také napomáhají k udržení příznivého zdravotního stavu. To vše můžete ještě doplnit o svíčku zelené barvy.

A teď už k samotnému uzdravujícímu rituálu. Pokud ho děláte pro sebe, je to v pořádku a  můžete rovnou začít. Pokud ho děláte i pro členy rodiny, nebo přátele, je třeba nejprve se jich na to zeptat a obdržet od nich k vykonání uzdravujícího rituálu souhlas.

Vezměte uzdravující kadidlovou směs — v našem případě jsme vzali od všech třech trošku a přistupte k připravenému oltáři. S klidnou a vyrovnanou myslí zažehněte samozápalný uhlík, umístěte jej do kadidelnice a nasypte na něj špetku kadidlové směsi. Jak kouř stoupá ve vonných, mocných obláčcích, chtějte, aby se vaše mysl zaměřila na váš magický cíl uzdravení. Představujte si sebe (členy rodiny, přítele) jasně ve své mysli. Nesmíte vidět nemoc — představujte si dokonalé zdraví. Pokud vám myšlenky na nemoc přeci jen vystoupí, ihned je zažeňte. Pozvěte síly přírody, vesmíru či božstva, se kterými se cítíte pohodlně a poproste je o pomoc s vaším (či jiným) uzdravením a za jejich pomoc jim poděkujte. Pozorujte chvíli posvátný dým stoupající z kadidelnice a stále si představujte obraz dokonalého zdraví. Můžete k tomu použít i vlastní afirmaci, prosbu, modlitbu.

Nyní můžete opustit prostor. Jakmile tak učiníte, vypusťte veškeré myšlenky na rituál ze své mysli. Kadidlovou směs můžete nechat hořet, jak dlouho chcete a případně jí doplňovat, dokud uhlík zcela nedohoří. Samozřejmě u toho dodržujte základní bezpečností opatření (tj. nenechávat hořet bez dozoru v přítomnosti dětí a domácích zvířat, kadidelnici vždy umístit na nehořlavou podložku a naplnit izolační vrstvou písku apod.).

Tento rituál vyžaduje jen málo času a může být velmi mocný.

Přejeme při něm hodně štěstí a úspěchů. S láskou Vaše Vykuřovadla.cz

Pozn.: návod na uzdravující rituál jsme převzali z knihy „Kompletní kniha kadidel, olejů a lektvarů“ od Scotta Cunninghama