Agarové dřevo BANTANG chipsy Indie HIGH GRADE

365 Kč 301,65 Kč bez DPH
Skladem

Agarové dřevo, agarwood, aloeswood, oud, gaharu, jinko, orlářka drahocenná - to vše jsou známé názvy pro nejdražší přírodní vonnou substanci na světě! Oud je posvátný pro všechny kultury a náboženství pro jeho duchovně povznášející vůni. Vonný dým z agarového dřeva patří mezi nejlepší přírodní antidepresiva. V Arabském světě se užívá hlavně pro výrobu parfémů a parfémových směsí, v Indii a západních zemích pro jeho silné duchovní, léčivé a očistné vlastnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Názvy: agar, agarové dřevo, Agarwood, Aloeswood, Oud, Oodh, Gaharu, Orlářka drahocenná, rajské dřevo, jinko

Agarové dřevo, známé také pod názvem oud, je nejdražší přírodní vonnou substancí na světě s mimořádnými aromaterapeutickými účinky. Přezdívá se mu "tekuté zlato" (jeho hodnota je 1,5 násobek ryzího zlata) a je dodnes obchodováno na světových burzách jako cenná komodita. Pro svou jedinečnou a výraznou vůni je ceněno v mnoha kulturách a od dob starověku až do dnes hojně využíváno při výrobě nejluxusnějších parfémů, vzácných kadidel, vonných olejů a parfémových směsí.  

Co je oud?

Oud - agarové dřevo je voňavé dřevo napuštěné pryskyřicí, které produkují tropické stromy rodu Aquilaria a Gyrinops při jejich infekčním napadení hmyzem nebo houbovým onemocněním. Aromatická pryskyřice ve formě oleje vychází z obranné reakce na zmíněné napadení stromu. Strom Aquilaria má dřevo, které je bílé, měkké a bez vonných pryskyřic. Jakmile se infekce objeví, strom začně vylučovat ochranný olej do zraněných částí (kořenů, větví, kmene) a tvorba pryskyřice mění hustotu zasaženého dřeva a transformuje ho na tmavě hnědou až černou. Agarové dřevo si při správném skladování a zacházení dokáže svou vůni zachovat po velmi dlouhou dobu.

Proč je tak vzácný?

Na světě je známo 17 druhů stromů rodu Aquilaria rostoucích v jihovýchodní Asii a u devíti z nich je známo, že produkují agarové dřevo.

Na trhu je různorodá nabídka agarového dřeva, které se od sebe liší kvalitou, geografickou polohou, botanickými druhy a věkem konkrétního stromu.

Nejkvalitnější pochází ze stromů starších více jak 100 let - bohužel jsou dnes již značně vytěženy a proto cena pravého a kvalitního oudu je mimořádně vysoká. Nejznámější a nejcennější oudové dřevo je z Laosu a Vietnamu. Vysokou kvalitu naleznete i u kambodžského, thajského a indického oudu.

Jak voní a jaké jsou jeho účinky?

Vůně oudu je mimořádně komplexní a příjemná a nepodobá se žádné jiné přírodní vůni. Říká se o ní, že v sobě nese všechny vůně světa - je vzácná, nádherná, sofistikovaná, mnohovrstvá a složitá. Mísí se v ní zemité a dřevité akordy s příjemně sladkými a balzamickými tóny, najdete v ní smyslné noty pižma i vanilkové ambry, ovoce a květin. V některých druzích z Laosu a Kambodže se objevují kouřové a pepřové akcenty i vůně mokré lesní půdy. Laoský Oud obsahuje dokonce celou řadu vonných tónů a akordů, což z něj dělá fantastickou a velmi žádanou složku do nejvzácnějších parfémů.

Již po staletí se agarwood považuje za nejpřitažlivější parfémové vykuřovadlo se silnými magickými, mysteriózními, uklidňujícími a afrodiziakálními účinky. Číňané jeho vůni popisují jako sladkou, hlubokou, ale vyváženou a používají ji při náboženských a svátečních oslavách. Agar je již od středověku též součástí mnoha tradičních léčiv a čínští lékaři ho i dnes předepisují při nachlazení a dýchacích problémech.

Indický oud:

Už od védských dob používali staří mystikové ušlechtilé a svůdně voňavé agarové dřevo ve svých duchovních rituálech. Zatímco v Arábii byl vyhledávanou vonnou substancí pro výrobu parfémů a parfémových směsí, v Indii se používal převážně pro jeho silné duchovní a výjimečné léčivé schopnosti. Dokázal léčit řadu vnitřních nemocí, vykuřoval se pro odhánění zlých duchů a negativních energií a pro očistu duše. V buddhistické tradici se řadí mezi „8 nejcennějších přírodních vonných pokladů“. Nejkvalitnější agarové dřevo pochází z hornatých oblastí kolem povodí řeky Gangy.

Svůdná a zcela neopakovatelná vůně agarového dřeva hrála důležitou roli i v oblasti sexuální. Jeho silné afrodiziakální účinky a schopnost přitahovat opačná pohlaví, stejně tak zlepšení celkového fyzického zdraví a sexuální výdrže byly objeveny již v dobách starověku.

Vykuřování agarového dřeva během sexuálního aktu může prý výrazně zlepšit vzrušení, touhu i výkon.

V Ájurvédě je agarwood ceněn jako přírodní pomocník pro léčbu kašle, bronchitidy, astmatu, dušnosti, při nepravidelné menstruaci a trávicích obtížích.

Agarové (oudové) dřevo při vykuřování:

  • vydává velmi jemný a čistý kouř, příjemně intenzivní, aromatické a luxusní vůně, která vyvolává pocity blaženosti a hluboké spokojenosti
  • přínosy vykuřování agarového dřeva jsou obrovské - od psychických, duchovních, terapeutických až po hojivé i léčivé
  • odstraňuje nahromaděné negativní i destruktivní energie, čistí a chrání od nich vás i vaše obydlí
  • agarwood je považován za velmi účinné přírodní sedativum - hluboce uklidňuje tělo i mysl, zbavuje strachu, stresu, nervozity a napětí, navozuje klidný spánek, dodává sílu a odvahu, stimuluje psychiku, lidské tělo, mysl i vědomí
  • navozuje klid a harmonii v celé nervové soustavě
  • skvěle se hodí pro meditaci, relaxaci, duchovní práci a k celkovému uvolnění
  • modlitby, pronášené skrze oudový kouř stoupají přímo k Otci Stvořiteli a Andělům boží lásky a světla
  • oud pomáhá na cestě k osvícení. Otevírá šestou čakru (Třetí oko) a všechny horní čakry, kterým poskytuje duchovní ochranu, klid a mír.
  • v léčivé aromaterapii ho můžete využít při potížích s nervovou soustavou, nespavosti, trávicích a zažívacích poruchách, proti nevolnosti a bolestem hlavy, při dýchacích obtížích a kašli, pro zklidnění při porodu a rychlé hojení po porodu, při potížích s bolestivou menstruací a premenstruačním syndromem

Užití: uklidnění, uzemnění, štěstí, láska, blaženost, meditace, hojnost, prosperita, čištění, léčení, ochrana, duchovní růst, relaxace, síla, odvaha

Agarové dřevo má jangovou polaritu (aktivní a činorodou), která zlepšuje pozitivní tok energie v obytném prostoru. Díky ní tak můžete do svého života přitáhnout zdraví, štěstí, lásku, moudrost a bohatství. Pozitivní energie upřednostňuje dlouhověkost. Agarové dřevo je proto skvělou volbou pro seniory!

Náš tip: Abyste si prvotřídní vůni agarového dřeva, co nejlépe vychutnali, doporučujeme ho vykuřovat pozvolna a za vhodné teploty. K tomu se skvěle hodí elektrické kadidelnice, ruční USB kadidelnice a vykuřovací pícky (bakhoory),. Na uhlíku ho vykuřovat nedoporučujeme, a pokud se proto rozhodnete, použijte plátek mica.

Vyzkoušejte na vlastní kůži účinky tohoto vzácného daru z přírody!

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřeva
Latinský název: Aquilaria malaccensis
Užití: Meditace, Pro lásku, Projasnění, Prosperita, Štěstí a radost
Váha: 10 g
Vůně: balzamická, dřevitá, nasládlá, sametová
Vykuřování: Pícka, Na uhlíku, Plátek mika, Miska, Kadidelnice, El. kadidelnice
Země původu: Indie
Stáří: kvalita HIGH - stáří dřeva 26 - 35 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: